דברי האור החיים הקדוש, בהתאמה למסרים

דברי האור החיים הקדוש על התורה, פרשת ראה, פרק י"ג פסוק ח', על הפסוק 'מקצה הארץ ועד קצה הארץ'

מתוך דברי בנימין, כ' מנחם אב תשע"ה, מאמר 'מסדום עד ירושלים':

... הכל נהיה עקום. אנחנו במצב של סכנה ממש מאד גדולה. ועכשיו, מה הם רוצים לעשות? הם רוצים להפוך את כולם לדת אחת! האפיפיור רוצה ללכת ב-23 לחודש ספטמבר, שזה יוצא ביום-כיפור, לדבר בפני הקונגרס האמריקאי. ומה הוא עומד שם להגיד? מי יודע, אבל זה יַראה לנו ולכל העולם את הכיוון שלהם. ולאחר מכן הוא הולך ב-25 בספטמבר, יומיים אחרי יום-הכיפורים, לדבר בפני האו"ם! זה דבר שלא היה כמוהו מעולם, שהאפיפיורים ימח שמם וזכרם ילכו לדבר לפני האו"ם?!... ומה הוא רוצה להגיד באו"ם? כנראה ש-"מזל טוב!", מתחילים את 'סדר-העולם-החדש'. והוא יתן את ההוראות למיליארד-וחצי-הקתולים לעשות מה שהוא אומר.

הוא – העינים שלו ושל כל הכנופיה הזאת, זה להשתלט על העולם. ועכשיו, לך תספר את זה לאנשים – הם יקבלו 'שוֹק' (הלם) כשהם רק ישמעו את זה. אבל יש מספיק אנשים, וזה אפילו הרוב, שהם לא מבינים בכלל מה אומר המושג הזה: 'סדר-עולמי'. מה זה משנה להם?... אז מה?... שכולם יהיו חלק של דת אחת! הם טמבלים, הם חושבים שזה 'אהבה'... וזה דבר 'טוב', וזה 'מעולה'... ו'יותר טוב להיות ביחד'...

 

כך נכתב בפרשה: כִּי יְסִיתְךָ אָחִיךָ... אוֹ רֵעֲךָ אֲשֶׁר כְּנַפְשְׁךָ בַּסֵּתֶר לֵאמֹר, נֵלְכָה וְנַעַבְדָה אֱלֹהִים אֲחֵרִים, אֲשֶׁר לֹא יָדַעְתָּ אַתָּה וַאֲבֹתֶיךָ: 

מֵאֱלֹהֵי הָעַמִּים אֲשֶׁר סְבִיבֹתֵיכֶם, הַקְּרֹבִים אֵלֶיךָ אוֹ הָרְחֹקִים מִמֶּךָּ, מִקְצֵה הָאָרֶץ וְעַד קְצֵה הָאָרֶץ: 

לֹא תֹאבֶה לוֹ וְלֹא תִשְׁמַע אֵלָיו...

ועל כך כותב האור החיים: ... ואומרו 'מֵאֱלֹהֵי הָעַמִּים' פירוש כי יבא [המסית לעבודה זרה] בטענה להוכיח .... הוכחה גדולה והוא כשתהיה עבודה זרה שנתפשטה בעולם, שכל העולם או רובו עובדים אותה, כמו שאירע בזמנים אלו שמלכות אדום כולם עובדים... [עבודה זרה, שהיא הנצרות], והיא פינה גדולה [כלומר חלק גדול מן העולם],

וממשיך האור החיים: ולדברי רבותינו ז"ל (יומא דף י') שאמרו: 'עתידה מלכות הרשעה שתתפשט בכל העולם', הנה עבודה זרה אחת בכל העולם 'מִקְצֵה הָאָרֶץ וְעַד קְצֵה הָאָרֶץ', והסתה זו עִמָּהּ טענה להוכיח כי יש בה ממש ח"ו.

הרי לנו שהאור החיים הבין שהתפשטות שלטון מלכות הרשעה בכל העולם באחרית הימים, המוזכרת בגמ' מסכת יומא דף י' תביא בכנפיה 'בשורה חדשה' של דת עבודה זרה שתשרור בעולם ושתנסה להשתלט ולאלץ אף את עם בני ישראל להצטרף לזה חס וחלילה. ועם ישראל עלול ח"ו להתפתות וליפול בנסיון קשה זה, בראותו שעבודה זרה זו שוררת בכל העולם מקצהו ועד קצהו, ועל זה ממשיך האור החיים בהמשך הדברים ואומר כך:

אף על פי כן אמר [השי"ת]: 'לֹא תֹאבֶה לוֹ וגו', פירוש נותנת התורה עצה לאדם שימלט בה ממנו ואמר: לא תאבה לו, פירוש על דרך אומרו (משלי א'): 'בְּנִי, אִם יְפַתּוּךָ חֲטָאִים אַל תֹּאבֶה', פירוש לא תכנס עמו בטענות אלא שלילת הרצון בלא טענה, ועיין מה שפירשתי (לעיל ב' ל') בפסוק 'ולא אבה', וישלול שמוע דבריו עוד בזה. והטעם שאם יכנס עמו בטענות, התמדת החושב תוליד תכונת הרע באדם...

עד כאן דבריו הקדושים.

ולסיכום הדברים, הנה לפנינו שהאור החיים הק' מפרש את דברי חז"ל שעתידה מלכות אדום להתפשט בכל העולם שהם עתידים להשליט בכל העולם את העבודה זרה שלהם, ועל זה רמזה התורה במילים ' מִקְצֵה הָאָרֶץ וְעַד קְצֵה הָאָרֶץ', שהם יהיו בכל העולם עם הדת של העבודה זרה שלהם, ועל כך התורה מחזקת אותנו במילים: 'לֹא תֹאבֶה לוֹ וְלֹא תִשְׁמַע אֵלָיו', שלא להתייחס כלל לטענותיו אלא לאמר בתקיפות: לא!, ולא לפחד מהנסיון הזה כלל, כי התורה צפתה אותו מראש, והדריכה אותנו מראש איך להתייחס בהתנגדות מוחלטת לנסינות אלו. נפלא הדבר מאד!    וראה מאמרו הנפלא של מוישלה, סידרה ב פרק 27, תחת הכותרת 'תעמדו ותגידו לא! שדבריו תואמים במדויק את דברי ההדרכה הללו של רבינו האור החיים הקדוש.

דניאל
בנימין
לוח אותיות התקשור
דניאל


E-Mail | דואר אלקטרוניהישארו מעודכנים תמיד מה חדש באתר.
Stay tuned always what is new.

שם | name

דוא"ל | Email


לאתר זה נכנסו 6382259 פעמים
היום - 03/08/20