עד כאן! א. כמו במצרים, ב. הם ימותו רק מהפחד

בס"ד

עד כאן !

                                                 

שני מאמרים מאת דניאל.

המסר הראשון מתייחס לעצרת-התפילה בשערי ירושלים שהתקיימה בר"ח אדר ב' תשע"ד, ומבאר את יחסי החרדים-חילוניים בארץ ישראל בהקבלה למצבו של עם-ישראל במצרים.

 

היום אנחנו כמו במצרים

 

"וְאֵלֶּה שְׁמוֹת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל הַבָּאִים מִצְרָיְמָה... וַיְהִי כָּל נֶפֶשׁ יֹצְאֵי יֶרֶךְ יַעֲקֹב שִׁבְעִים נָפֶשׁ... וּבְנֵי יִשְׂרָאֵל פָּרוּ וַיִּשְׁרְצוּ וַיִּרְבּוּ וַיַּעַצְמוּ בִּמְאֹד מְאֹד, וַתִּמָּלֵא הָאָרֶץ אֹתָם... וַיָּקָם מֶלֶךְ חָדָשׁ עַל מִצְרָיִם... וַיֹּאמֶר אֶל עַמּוֹ, הִנֵּה עַם בְּנֵי יִשְׂרָאֵל רַב וְעָצוּם מִמֶּנּוּ: הָבָה נִתְחַכְּמָה לוֹ, פֶּן יִרְבֶּה, וְהָיָה כִּי תִקְרֶאנָה מִלְחָמָה וְנוֹסַף גַּם הוּא עַל שֹׂנְאֵינוּ, וְנִלְחַם בָּנוּ וְעָלָה מִן הָאָרֶץ: וַיָּשִׂימוּ עָלָיו שָׂרֵי מִסִּים לְמַעַן עַנֹּתוֹ בְּסִבְלֹתָם... וְכַאֲשֶׁר יְעַנּוּ אֹתוֹ - כֵּן יִרְבֶּה וְכֵן יִפְרֹץ, וַיָּקֻצוּ מִפְּנֵי בְּנֵי יִשְׂרָאֵל:" (פרשת שמות, פרק א').

 

היום אנחנו כמו במצרים. בני ישראל פרו ורבו, ופתאום המצרים התעוררו ואמרו: 'הם סכנה בשבילנו', 'חייבים שיהיו עבדים'. צריכים להוציא מהם את האמונה-והביטחון בה'. והמצרים עבדו קשה כדי לקחת להם את הזכויות שקבלו בזמנו של יוסף.

אנחנו באנו לפה לארץ-ישראל עוד הרבה לפני הציונים החילונים ['כִּי רָצוּ עֲבָדֶיךָ אֶת אֲבָנֶיהָ...', מזמור ק"ב], ומאז ועד היום התרבינו בצורה מדהימה. אמנם לא ששה ילדים בבת אחת, אבל כעת נולדים שלשה-עד-חמישה ילדים בבת-אחת, וזה לא יוצא מן הכלל. אז כל זמן שהמספרים היו קטנים - הם דחו את המלחמה נגד הדת היהודית, ועכשיו הם רואים אותנו בכל מקום ['וַתִּמָּלֵא הָאָרֶץ אֹתָם', עי"ש ב'העמק דבר' להנצי"ב].

וכמו במצרים - היהודים החליטו שהם רוצים חלק מהעוגה הגשמית שיש לחילונים. אז ממשלת הרשע המתייוונת, הגויית, [עי' רש"י ירמיהו א' ה'] החליטה שהחרדים בעם-ישראל רבים מדי, והדרישות שלהם רבות מדי, וזה מהוה סכנה לקיומה של 'מדינת ישראל' החילונית, ולכן צריכים להרוס את היהדות. אך זו טעות, זו התאבדות מצידם! כי זה ברור, כי עד היום, כל מי שעמד נגד עם ישראל – לא נשאר ממנו כלום. אין שום זכר מהם. וזו עובדה היסטורית ['הַמַּדְרִיכֵנוּ עַל בָּמוֹת אוֹיְבֵינוּ', ברכת 'גאל ישראל' דערבית, וכן בברכת המגילה 'הרב את ריבנו'. דברים ל"ג כ"ט, ע"ש].

העצרת היום היא לא עצרת טהורה לגמרי לשם-שמים, כי יש כל-מיני קבוצות שמושכות לכל-מיני כיוונים, ויש כאן הרבה פוליטיקה. אך מתאספים כי אין ברירה. כי השלטון רוצה להרוס את היהדות שלנו, להפוך אותנו לגויים. הוא רוצה לשים נשים להיות שופטות בבתי-הדין, רוצה שהרופאים יהיו מוהלים שלא נדע, רוצה להשתלט על הכשרות, וכל יום גזירה אחרת כדי להרוס את התורה ואת האמונה-והביטחון שלנו בקב"ה, ח"ו.

וזה לא משהו חדש. זה רק מדהים שבארץ ישראל, "יהודים-כביכול" עושים בדיוק מה שהגויים עשו בכל ההיסטוריה עד היום נגד היהודים ['קָשָׁה כִשְׁאוֹל קִנְאָה']. אותן השיטות, אותה הדרך! הם עובדים ממש קשה, ולמרות שיש חרדים בכנסת שמדברים נגד – זה לא עוזר. ומה שחשוב בעצרת שיש היום, זה שלפחות חלק גדול של החרדים אומרים עכשיו: 'עד כאן, אתם עושים מלחמה נגד התורה, נגד הקב"ה – עד כאן!'

אבל זה לא הסוף. זו רק ההתחלה. כי הצד של המתיוונים והגויים, הציונים, והגויים שעומדים מאחוריהם – לא יפסיקו, והם עובדים בטֵרוף לגמור את הדת היהודית. אז יגיע הזמן שמאות-האלפים שבאים היום להפגין יצטרכו להגיד שוב ושוב: 'לא מסכימים לשנות אפילו דבר אחד ממצוות התורה-הקדושה שלנו, מהאמונה שלנו'.

ולצערי הרב, יהיו כאלה חרדים שלא ירצו לעזוב את עגל-הזהב של העולם-הזה, והם יהיו מוכנים להתפשר עם החילונים, עד שהם ייעלמו יחד איתם [ישעיה א' כ"ח: 'וְשֶׁבֶר פּוֹשְׁעִים וְחַטָּאִים יַחְדָּיו', מגילה יז: ע"ש]. יֵרדו עלינו עכשיו גזרות קשות ביותר, ורק היהודים האמיתיים יגידו – לא, עד כאן, זהו! וזו תהיה מסירות הנפש שה' רוצה מעם ישראל.

בזמן האחרון - אנחנו רואים מאות חרדים משתלבים יותר ויותר בעולם החילוני, בעבודה טובה, בצבא, בכל-מיני מקומות שעד היום לא היו שם חרדים. מנסים לשלב את היהדות עם החיים הפתוחים שהם נגד הדת-היהודית, עבודה עם כופרים שונאי-ישראל, שונאי-תורה. להשתלב איתם - זה לא הולך ['אַל תִּתְחַבֵּר לָרָשָׁע', מסכת אבות פ"א מ"ז].

אנו רואים גם יהודים חרדים מתעסקים בפוליטיקה. רק חלק מהעסקנים, ראשי עיריות, נציגים בכנסת וכו' - עובדים לשם-שמים. לכן הרמה הרוחנית של היהדות יורדת. העסקנים כעת הם כמו פטריות-אחרי-גשם, ולחֵלֶק מהעסקנים יש עניין לשתף פעולה עם השלטון המתייון, הגויי, כי הם מרוויחים מזה [ר' אור יחזקאל, אמונה, מאמרי הגאולה]. יש כל-מיני צורות של ראשי-ערים חרדים שמשתמשים בתפקיד שלהם גם לשלשל לא-מעט כסף לתוך הכיס ['גּוֹרָלְךָ תַּפִּיל בְּתוֹכֵנוּ, כִּיס אֶחָד יִהְיֶה לְכוּלָנוּ'. משלי א'], ומזה נולדה תעשיה שלמה. והקרבן לכל זה – זה היהודי הפשוט, הטוב. שהוא משתדל לגדל את הילדים שלו לתורה ומצוות, לאהוב את הקב"ה, ולהיות כל הזמן עבד ה' – לחיות אך ורק לעשות את רצונו, ובסופו-של-דבר הוא הקרבן של העסקנים למיניהם וכל אנשי-העסקים ששולטים בעולם עם המתיוונים-הגויים ['נִצְפְּנָה לְנָקִי חִנָּם', משלי שם].

וכמו במצרים - הרמה של היהדות ירדה מאד ברגע שחלק מהחרדים החלו להתקרב ולהשתלב עם העולם החילוני, המתייוון, הגויי.

כמו במצרים, כאשר האוכלוסיה היהודית גדלה בצורה מדהימה, וכבר לא היה מקום בגושן [סו"פ ויגש], אז החלו לגור גם באזורים של גויים ולהתערב בחברה שלהם, ואז הגויים התחילו להרגיש בסכנה, כי מספר היהודים היה גדול ממספר המצרים, והם פחדו שזה ישנה את אוֹפְיָהּ של מצרים.

אז גם עכשיו, יש "כביכול-חרדים" בכל מקום בעולם שרוצים לעבוד, וליהנות, ו'לעשות חיים' כמו החילונים. ומאחר והחילונים מתחילים לראות שהחרדים מופיעים בכל-מיני מקומות שהיו שייכים פעם לחילוניים בלבד, והתחרות שלהם בפוליטיקה ובביזנס ובכל מקום שהם מופיעים, המשולבת עם כל מיני דרישות כמו כשרות, מקום-תפילה וכו', מרגיזות את החילונים מאד, והם רוצים להתפטר מה'נגע' שהם קוראים לו 'חרדים'. אבל מה שהכי-מעצבן את החילונים זה שהחרדים יכולים להשתלב ולהשתלט בכל-מקום בקלי-קלות. ואם אנחנו מסתכלים על זה טוב, אז זו בדיוק היתה הבעיה עם היהודים באירופה. היהודים הצליחו יותר מדי, ובמיוחד בענייני כספים, וזה הרגיז אותם הכי-הרבה [ור' מכתב החת"ס להגרע"א זצ"ל המובא בס' עשן הכבשן עמ' קכ"ג].

המשמעות של הכנס, של העצרת, ההפגנה, התפילה הזו, היא בכמה מילים שנאמרו שם – והם: "אף חרדי לא יתגייס!". וזה לא רק תשובה על העניין של הגיוס. זו התשובה שצריכה להיות על כל גזירה שרוצים להטיל על עם ישראל: לא ולא! לא נִתֵּן, לא נשתף פעולה עם כל החוקים-הבלתי-חוקיים בדמוקרטיה נגד עם-ישראל, נגד ה' ותורתו.  אם יש בעיה של גיור - אז חרדים יתחתנו רק עם גרים שיתגיירו בבתי דין של החרדים. אם לא נותנים למוהל למהול ילד – אז נעשה כמו ברוסיה הקומוניסטית, בסתר. ואם רוצים להכריח אותנו לאכול אוכל לא-כשר - אז נקים הכשר חשאי משלנו. ואם ירצו לשפוט אותנו על שמירת התורה וח"ו להכניס אותנו לכלא בגלל זה, או ירצו להרוג אותנו בגלל זה - ה' יציל אותנו.

דבר אחד בטוח הוא - שאם מדינת-ישראל מעיזה להעביר חוקים נגד יהודים חרדים, נגד ה' ותורתו, אז יהיה להם סוף מר כמו כל הרשעים שהיו בכל ההיסטוריה, שנלחמו נגד האמת, נגד התורה, נגד הקדוש ברוך הוא.

אני חושש שאחרי זה יבואו הרבה גזירות קשות ביותר, וזה יהיה קשה מאד לחרדים. וכבר חלק מהחרדים רוצים לעזוב את הארץ כדי לברוח מזה. אני מציע שלא יעזבו את ארץ ישראל. שישארו כאן.  אי אפשר להילחם נגד החילונים בכח הזרוע, כי זה לא מה שה' רוצה. הוא ילחם בשבילנו! ['וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ', סוף מזמור ס'. תרגום שיר השירים ח' ד', ע"ש], אנחנו צריכים לבטוח בו, לבקש ולהתפלל לעזרתו. אנחנו אומרים: אין לנו כח, רק הקב"ה הוא הכח שלנו ['בֵּאלֹקִים נַעֲשֶׂה חָיִל', תהלים שם] ואנחנו בידיו בלבד. והמלחמה שלנו היא: לא להסכים לגזרות נגד הדת, ולהקים מחיצות עבות וגדולות בינינו ובינם, מחיצות שאנחנו נבנה כדי להפריד את עצמנו מהם. וה' יעשה את המלחמה, כי ה' רוצה שבני-ישראל יחזרו אליו לגמרי, שתהיה נאמנות רק אליו ולתורתו - ולא לשום דבר אחר [הושע י"ג: 'אֲנִי יְדַעְתִּיךָ בַּמִּדְבָּר, בְּאֶרֶץ תַּלְאֻבוֹת'].

ובחוץ לארץ – זה לא יהיה הרבה יותר טוב. השנאה ליהודים הולכת וגדלה. גזירות כבר באות, ויהיה עוד יותר קשה. ה' יתן מכה חזקה לכל הגויים, ששני-שליש של העולם ייחרב. (הוזכר ברבים מהמסרים, ור' גליונות 69, 70) ואין לנו עניין לברוח מארץ ישראל. יש לנו בחו"ל מִספרים עצומים של יהודים רפורמיים וקונסרבטיביים שגם הם נגד החרדים, והם עובדים עם ממשלות-הגויים נגד היהודים החרדים, המאמינים. אין מה לחפש בחו"ל! המקום שלנו זה ארץ ישראל.

ה' מכין את העולם למלחמות האחרונות, ואלה מלחמות רוחניות [קד"ד 26]. אנשים ייהרגו, ויהיה הרס גדול. אבל עיקר המלחמה היא רוחנית. הקב"ה נגד הכופרים והגויים הרשעים [זכריה י"ד: 'וְיָצָא ה' וְנִלְחַם בַּגּוֹיִם הָהֵם כְּיוֹם הִלָּחֲמוֹ בְּיוֹם קְרָב']. והמנצחים יהיו אך ורק אלה היהודים, המאמינים, האמיתיים, שבכל-מחיר ישארו עם הקב"ה, עם רצונו ותורתו. וגם מעט-מאד גויים שרואים את האמת [סנהדרין קה.].

האסיפה היום היא עוד סימן שהגאולה מתקרבת במהירות, ואנחנו צריכים להיות מוכנים מכל הבחינות לקבל משיח-צדקינו בקרוב. שנזכה לקבל אותו ברחמים ובשמחה, בלב מלא שמחה, שסוף-סוף תיגמר הגלות המרה הזו, ונתפטר מהשלטון של הרשעים ['כִּי תַעֲבִיר מֶמְשֶׁלֶת זָדוֹן מִן הָאָרֶץ'], של היצר-הרע [יואל ב' כ', סוכה נב. עי' רמב"ן דברים ל' ו', והאברבנאל בספר 'משמיע ישועה', יחזקאל בנבואה הה', ועוד]. וכל הדברים האלה ייעלמו לגמרי, וניכנס לעולם הרבה יותר מושלם, הרבה יותר קל. כי לא יהיה לנו את המשא הכבד של המלחמה הפנימית והחיצונית שבתוך כל-אדם נגד היצר-הרע. ואין לכם מושג מה זה להיות בלי יצר הרע – ממש גן-עדן! [אש"ל להגר"א סו"פ י"א, ע"ש].

שאלות ותשובות:

 

ש. איך רואים בשמים את העצרת ?

ת. בשמים רואים שרוב עם ישראל לא שמח עם הגזירות של החילונים, ורוב היהודים פה בא"י מתחילים להבין שהמתייוונים הרשעים רוצים לחסל את היהדות שלנו. וזה מדהים את היהודים, ומפחיד אותם. ולכן שמחו שסוף-סוף אירגנו מעמד כזה שכל היהודים שבאו, והם היו המונים, יכלו להביע בצורה ברורה ביותר את הרצון, את הקשר של עם ישראל עם הקב"ה ['כִּי עַזָּה כַמָּוֶת אַהֲבָה...', שיר השירים], ולהראות ברור גם לחילונים, גם לעסקנים, גם לרבנים, וגם לכל עם ישראל שאנחנו מוכנים להקריב את עצמנו על קידוש ה' [תהלים מ"ד כ"ג], ולא מוכנים לקבל גזירות נגד אבינו-שבשמים הקב"ה, הכל יכול, ריבונו של העולם ותורתו ['אֲנִי חוֹמָה']. לא! אנחנו לא יכולים. אנחנו לא מוכנים. אנחנו עבדי ה' - ולא עבדים של ערב-רב וגויים ['עֲבָדַי הֵם' - ולא עבדים לעבדים. סו"פ בהר]. עם ישראל חי!

ש. מה עם פרנסה... צריכים לחתן ילדים, משכנתא...

ת. הקב"ה הוא המפרנס, ורק הקב"ה. אם אנחנו כיהודים-אמיתיים עובדים בעבודה שאסורה לנו לפי ההלכה, אז לא תהיה בזה ברכה [פסחים נ:]. ואם אנחנו נאמנים לקב"ה ותורתו – אז יהיה לנו כל מה שצריך. כי רק הוא המפרנס [חוה"ל שער הבטחון פרק ה'].

 

ש. ישנם הרבה פרסומים על בדיקות רפואיות תקופתיות שכדאי לעשות, חיסונים למניעת מחלות וכו'. מה דעתך על זה?

ת. לא לשכוח שהרפואה היום היא ביזנס גדול של מיליארדים-על-מיליארדים של דולרים. ומשום כך הרבה מאד מהרפואה ש'כאילו יכולה למנוע מחלות' - לרוב זה להרוויח בגלל הפחד של הבן-אדם. ואולי זה יכול למנוע ממנו לקבל את המחלה הקשה, אך מאחר ואנחנו, היהודים, מאמינים שרק הקב"ה הוא הכל יכול, שהוא הריבונו של עולם, אז אנחנו יודעים שאם זה בגורל שלנו מהשמיים לסבול סבל מסויים, אז למנוע את זה ע"י בדיקה רפואית - זה ממש טיפשות. כי אם ה' קובע שלטובתנו אנחנו צריכים לסבול סבל מסויים, אז אם זה לא יהיה ממקום אחד - אז זה יגיע ממקום אחר, שלא נדע.

הזמן לעשות בדיקות זה רק אם אנחנו לא מרגישים טוב, או שישנם סימנים ברורים שיש בעיה, אבל כל הבדיקות האלה הם בשביל לעשות כסף, ומבוססים על הפחד של בני-אדם. וישנן אפילו בדיקות שהן בעצמן יכולות להביא מחלות, שלא נדע.

ש. לאחרונה בית-חולים גדול הגיע לפשיטת-רגל, מה קרה שם?

ת. אני לא אכנס לכל הלכלוך שהיה שם, אבל לא זה מה שהפיל אותם. מה שהפיל אותם - זה הבכי של אמא יהודיה אחת שהעלילו עליה עלילות, ולקחו לה את הילד. אז הבכי שלה עלה לשמים והגיע עד לכסא הכבוד. וזה מה שהפיל אותם. '[וְהָיָה כִּי יִצְעַק אֵלַי שָׁמוֹעַ אֶשְׁמַע צַעֲקָתוֹ', פרשת משפטים. 'אף על פי ששערי תפילה ננעלו שערי דמעות לא ננעלו, שנאמר (תהילים ל"ט) 'שִׁמְעָה תְפִלָּתִי ה' וְשַׁוְעָתִי הַאֲזִינָה, אֶל דִּמְעָתִי אַל תֶּחֱרַשׁ'. בבא-מציעא נט.]

 

 

 

במאמר השני של דניאל: 'הם ימותו רק מהפחד' – מתוארת הקריסה של העולם הזה כפי שאנו מכירים אותו.  בשיחתו זו עם אביו מסביר דניאל ומבאר בפרוטרוט את מצב החינוך החרדי ובעיקר את מגמת החינוך בסמינרים ובישיבות, ומה ניתן לעשות כדי לתקן את המצב ולהציל את הדור הבא.

 

הם ימותו רק מהפחד

 

אבא, אבא, אנחנו במצב כל כך קשה, כ"כ קשה. גם בארץ ישראל, גם בארצות הברית, גם באירופה, באוסטרליה, בסין, ברוסיה – בכל העולם, המצב קשה מאד. כל העולם עומד להתמוטט. כל העולם כמו שאנחנו מכירים אותו הולך להשתנות, ובעצם זה כבר קורה.

(סביבה)

האוקינוס השקט - כמעט ולא נשארה בו דגה. מאז הצונאמי ביפן והדליפה בכור האטומי בפוקושימה – יום יום נשפכים לים, וגם לאויר, טונות של חומר רדיואקטיבי, והאוקינוס-השקט הולך ולאט-לאט מת. ובצידו השני של כדור-הארץ היתה דליפת-ענק במפרץ מקסיקו – בו דלפו מליוני חביות נפט לאוקינוס האטלנטי, בנוסף לאלפי טונות של חומרים כימיים רעילים ששפכו לסתימת הדליפה, וזה מרעיל את הדגה ומוריד את כמות הדגים. ובכלל, בכל העולם נשפכים לתוך היַמִּים פסולת מכל הסוגים. בזמן האחרון - טונות של דגים מתים מכל הסוגים מגיעים לכל-מיני חופים בכל העולם.

ש. קראתי על מחקר שפורסם לפני כ-10 שנים, עוד לפני האסונות הנ"ל שכותרתו: 'עוד 50 שנה לא ישארו דגים בים...'

ת. אני מאמין שזה יקרה הרבה קודם, וזה כבר קורה. חפש בגמרא שכתוב שיגיע זמן שיהיה קשה להשיג דגים לחולה. ['אמר רבי חנינא: אין בן-דוד בא עד שיתבקש דג לחולה ולא ימצא'. סנהדרין צ"ח.]

(בריאות)

כל האוכלוסיה חולה יותר ויותר. איך זה יכול להיות שרק בארץ, בתוך דור אחד – חצי מליון אנשים חולים בסכרת. ומספר גדול מזה חולים במחלה. והמצב הולך ומחמיר.

(כלכלה)

בכל העולם בעיות כלכליות. ואפילו שהבורסות עולות ועולות - אבל זה שקר. ובעתיד הקרוב - הכלכלה תקרוס, ותהיה לנו אינפלציה ענקית.

(מוסר)

בכל העולם - כולל ישראל, יהודים וגויים – ירדו בצורה מדהימה בכל דבר הקשור למוסר וצניעות. כל הדתות מבוססות על נישואין של גבר עם אשה, והעולם נהפך להתנהגות יותר גרועה מהג'ונגל. בג'ונגל - החיות הולכות לפי חוקי הטבע, זכר מתחבר עם נקבה, אך הבן-אדם עכשיו הולך נגד הטבע. ובהרבה מדינות בעולם מותר להתחתן איש עם איש ואשה עם אשה, שזה נגד הדתות של כל העולם, נגד הטבע וכו'.

(המצב בעולם ובארץ)

ואנחנו במצב קשה. כל העולם במצב קשה, ואנשים פשוט לא רוצים לדעת. וגם פה, בארץ ישראל, המקום שאנחנו גרים בו, ארץ הקודש – כעת אנחנו נכנסים לתקופה מאד קשה. אמנם מצד-אחד אני מפחד מאד, אך מצד-שני אני שמח, כי כל זה כתוב בנבואות [סוף סוטה, סנהדרין צ"ז, צ"ח].

תקשיב טוב, אבא. כתוב שהמשיח לא יכול לקחת את השלטון מהערב-רב (ע"ר), אלה הציונים. חייב להיות משהו בין זה לזה ['וּכְכַלּוֹת נַפֵּץ...']. הממשלה כמו שאנו מכירים אותה, הממשלה שבן-גוריון וכל ה'מפאי'ניקים למיניהם הקימו ב-1948 - חייבת להיעלם [קד"ד גליון 26, ע"ש]. ואנחנו על סף התמוטטות של המדינה כמו שאנחנו מכירים אותה. והשלטון הזה – הוא ממש שלטון של ע"ר. אמנם יש בכנסת גם לא ע"ר, אך המנהיגים בשלטון - הם לרוב ע"ר. וכל מדינת-ישראל מלאה אנשים ש'כביכול-חשובים', כמו שופטים, אנשי משטרה, אנשי צבא וכו' – ממש ע"ר. וחלק מהם - אפילו גויים ממש, מאחר שפה בארץ ישראל, במדינת ישראל, ישנם הרבה 'יהודים שאינם יהודים', כי אמא שלהם או סבתא שלהם וכו' לא התגיירו כמו שצריך. והמדינה מלאה כאלה. וקצת קשה לדעת מי באמת יהודי ומי לא.

ועכשיו אנחנו רואים שלקחו את "החייל הגדול הגיבור" – אריק שרון, ורצו לעשות מהמיתה שלו חגיגה גדולה, או לפחות ניסו לעשות מזה חגיגה גדולה. באו מכל-מיני ארצות משלחות של דיפלומטים, לקחו אותו לשכב ליד הכנסת כך שכל-אחד יכל לבוא ולהגיד לו שלום, ובסוף קברו אותו במשק שלו. תיכננו שיהיו אלפי אנשים ובסוף היו מעט מאד אנשים, וזה גרם למארגני ההצגה בושות גדולות בכל העולם. מעניין, למה עשו את זה? למה עשו את כל החגיגה הגדולה הזו? למה? הרי אחוז עצום של היהודים פה בארץ שונאים אותו?

כי הרשעים הגדולים השולטים בעולם רצו להראות לנו ש'הגיבור הגדול' הזה, 'היהודי הימיני החזק' הזה, באמתלה של 'למען השלום', התכופף והלך נגד כל הרצונות שלו, ונתן את גוש-קטיף לערבים. הוא לקח יהודים טובים, שֶבָנוּ בתים והקימו דור, בנו התיישבות אשר שמרה על הביטחון של האזור הזה, והוציא אותם בכח מהבתים שלהם - גברים, נשים וילדים בלי לב. הוא החריב והרס בתי-כנסת ובתי-מדרש בלי מצפון, וכל העם ראה ושתק חוץ מכמה הפגנות חלשות בהשוואה למהות העניין.  אבל אנחנו יודעים את האמת - הוא לא הלך 'למען השלום', אלא בגלל שהרשעים הכריחו אותו ללכת כך. ומעזה ממשיכים להפגיז אותנו...

הוא לא היה 'גיבור' בכלל, וזה לא היה מעשה גבורה. אם הוא היה גיבור אמיתי – הוא לא היה נותן לזה לקרות. הוא היה נלחם נגד. אם הוא היה גיבור אמיתי - הייתה לו אמונה ובטחון בקב"ה, אבל הוא בקושי היה יהודי, בקושי היתה לו פנימיות של יהודי. אריק היה ראש-ממשלה, הוא היה "פַייטֶר", אבל לב לא היה לו. לב יהודי לא היה לו.

ולצערי הרב, זה קיים אצל הרבה מאד מ'המנהיגים-כביכול' בשלטון שלנו. אין להם לב יהודי [יבמות ע"ט.]. הם רוצים להרוס את היהדות לגמרי. הם רוצים להכניס לכאן שלטון של גויים. הם מדמיינים שתהיה להם תעסוקה, ויהיה להם חלק בשלטון הרשעים הזה. אבל הגויים לא ירצו אותם [ירמיהו ד' ל': 'לַשָּׁוְא תִּתְיַפִּי, מָאֲסוּ בָּךְ עוֹגְבִים...']. ואתם תראו שגם נתניהו מוכן לתת שטחים 'ועוד איך', גם בירושלים. הגויים ישתלטו פה בארץ בלי מלחמה, ובעצם הם כבר התחילו להשתלט, להיכנס. אבל זה לא רחוק, וזה יגיע בעתיד הקרוב. הם ישתלטו, הציונים יפלו, ואז יגיע משיח צדקינו.

עם ישראל, העתיד שלנו מאד קשה. ואם אתם קוראים מה שאני כותב אתם תגידו: "לא יכול להיות! זה לא יתכן!". אבל זה כבר קורה. הנוצרים הגיעו לכל פינה בארץ-ישראל. חיילים אמריקאים כבר נמצאים פה. ועוד מעט יגיעו עוד חיילים זרים. כי מי שמנסה להשתלט על העולם – בראש וראשונה רוצה את ארץ ישראל.

אלה שעומדים מאחרי האביב הערבי [קד"ד גליון מס' 67] - משתדלים גם פה לעשות את זה. והם לא כ"כ מצליחים בזה, אבל יש להם כל מיני שיטות. ויש שיטות של 'לקנות אנשים בכסף' – וזה עובד פה מצוין.

הם שולטים. הם שולטים על ה'כביכול-הממשלה-שלנו', הם שולטים על העסקים הגדולים, הם שולטים על הבנקים - גם בעולם וגם בא"י. ולמעשה, הם כבר שולטים על מדינת ישראל. אך הם לא הראו עדיין את הקלפים שלהם בגלוי, פרט לבודדים. הם עכשיו עובדים קשה להפוך את מדינת-ישראל ממדינה יהודית למדינה כמו כל העמים ['כְּכָל הַגּוֹיִם בֵּית יִשְׂרָאֵל']. להפוך יהודים לגויים. ובינתיים הם מצליחים בזה מאד. ואפילו גם בין היהודים-החרדים יש כאלה שנותנים את עצמם להיות עבדים של האנשים האלה. ולמה??? כסף! געלט!MONEY !

 

(מצב החינוך החרדי)

יש בתי ספר, ישיבות, שחייבים כסף, וזה מה שגורם להם להיכנע ולהוריד את הראש, להכניס לבתי הספר פסיכולוגים, עובדות-סוציאליות עם רעיונות זרים, וכל מיני תוכניות-לימודים כגון הליבה כמו של הגויים, עם מסלולים כולל מחשבים וכו', שהורס את הדור הזה, ובמקום לקרב אותן לאידישקייט זה מרחיק אותן מהאידישקייט. הבנות לומדות את הדברים האלה כדי להחזיק בחור בלימוד תורה. אבל הם גם מרחיקים את הבנים מלימוד התורה - ואף אחד לא אומר כלום! ולמה לא אומרים כלום? כסף, כסף, כסף! [אסתר ד': 'וְאֵת פָּרָשַׁת הַכֶּסֶף...']

החרדים רוצים ללכת בטוב, בדרכי נועם, אבל הציונים-הרשעים לא הולכים בטוב. הם לא מתנהגים אל החרדים בטוב. גם כפו עליהם את לימודי-הליבה, וגם קיצצו להם את התמיכה מכל הכיוונים. אז באמת, בשביל מה החרדים מתכופפים לרצונות של החילונים הרשעים? את זה אני לא קולט. או שמא יש ערב-רב בינינו, בין החרדים, בין היהודים, כמו שכתוב [אבן שלמה פרק י"א]. זה בטוח. ["מְהָרְסַיִךְ וּמַחֲרִבַיִךְ מִמֵּךְ יֵצֵאוּ", ישעיהו מ"ט י"ז].

והעתיד שלנו עוד מפחיד. המצב הכלכלי, אנטישמיות, ורדיפות אחרי יהודים בעולם. יותר ויותר יהודים יגיעו לפה, וגם ע"ר ['וְגַם עֵרֶב רַב עָלָה אִתָּם...', פרשת בא]. תהיה עֲלִיָה - עד שרוב היהודים-האמיתיים יהיו פה, ואז המשיח יגיע. מדינת ישראל תיפול. יהיה שלטון של גויים. והסימן הגדול שזה קורה הוא מסירת קבר דוד המלך. מהרגע שהקתולים לוקחים את קבר-דוד-המלך - אנחנו בבעיה גדולה.

זה יהיה קשה, אבל לפחות נראה ברור מי-שייך-לְמַה. מי שייך לעם-ישראל - ומי שייך לע"ר והגויים. הדברים סוף-סוף יהיו ברורים. ואפילו שהמצב יהיה כ"כ קשה, ובחו"ל יהיו מלחמות כמו שלא היו בכל ההיסטוריה, אך לפחות הכל יהיה לנו ברור.

ואחרי זה אי"ה, כל היהודים-האמיתיים שמחזיקים חזק בקב"ה ובתורתו, יזכו לקבל פניו של משיח-צדקנו. הם יהיו מוכנים לזה, כי הם הקריבו את עצמם ולא הלכו עם הגויים והע"ר. וזה יהיה המבחן האחרון - להראות לקב"ה שאנחנו איתו, שאנחנו בוטחים בו, ומאמינים בו שהוא הכל-יכול, ואנחנו מקבלים עלינו בשמחה עול מלכות שמים. ואז נעבור עוד שלבים ['וּצְרַפְתִּים... וּבְחַנְתִּים...'], אבל בסופו של דבר משיח צדקנו יוביל אותנו לגאולה השלימה ברחמים ובשמחה.

 

שאלה: למה באים למוסדות החינוך בתלונות? הרי צריך לשלם משכורות למורות, חשמל, מים, ניקיון? מאיפה יביאו את הכסף?

ת. אבא, תבין דבר אחד: הרשעים לא מעוניינים שתהיה אפילו ישיבה אחת בארץ. הם רוצים לחסל את הדת-היהודית לגמרי, שלא נדע. הם רק עושים משחק עם החרדים. כמו למשל אם רוצים שסוס ילך, שמים לפניו גזר על חתיכת מקל ומושכים את המקל, והסוס הולך לאן שהעגלון רוצה שהוא יגיע... ומה שהכי מעניין שיהודים-אמיתיים מאמינים להם ולא רואים את השקר שהוא כל כך ברור! ['טַח... מֵהַשְׂכִּיל לִבּוֹתָם', ישעיהו מ"ד י"ח]. אז במקום לרדת לפניהם על הברכיים ולבקש מהם כסף, כדאי לסובב את הגב אליהם, לצפצף עליהם, לבטוח בה', ולהתחיל את הישיבות בלי כסף. יֵשבו וילמדו גם בבתי-כנסת, בבתים. אבל הם רוצים כסף וכבוד, כסף וכבוד... ['בִּשְׂמֹאלָהּ עוֹשֶׁר וְכָבוֹד...'. יומא עב: הב"ח או"ח סי' מ"ז]

ש. הבת לומדת בסמינר עם לימודי-ליבה, "מפוצצים" להם את הראש עם לחץ של המון מקצועות שונים, מבחנים, עבודות, פרוייקטים, שיעורי-בית. לימודים שונים ומשונים, על ההיסטוריה של הגויים, כמה אלקטרונים יש באטום, כמה פעמים מצרצר הצרצר בקיץ... ועוד כל מיני שטויות שאני בכלל לא יודע בשביל-מה-צריך-את-זה.  אבל ללמד אותן מה שאידישע מאמא צריכה - איך לבשל, איך לתפור, איך לגדל ילדים – את זה לא מלמדים בכלל. ומצד שני - להשאיר אותה בבית אי אפשר. אני מרגיש שהנשמה שלה טובעת בתוך ים של שטויות [תהלים ס"ט: 'טָבַעְתִּי בִּיוֵן מְצוּלָה...'], ואני לא יודע מה לעשות...

דניאל: תראה, אבא, אני רוצה להסביר, החינוך החרדי לבנות כיום, הופך אותן לרובוטים, לשטחיים, לרודפי גשמיות. זה הופך אותן למשהו שאין לו את הלב, הנשמה והמראה החיצוני של יהודיה-אמיתית. אני לא מדבר על מי שהולכת ללמוד להיות גננת או מורה בבית-ספר, אם כי גם אלה עכשיו צריכות ללמוד פסיכולוגיה וכל מיני דברים שזה ממש גויות. הפסיכולוגיה לא יכולה להתחרות עם התורה בשום דבר ביחסי-אנוש. אין שום השוואה. ומאחר וכמעט אין לנו עוד יהודים זקֵנים, אמיתיים, שזוכרים עוד את הצדיקים האמיתיים מהדורות הקודמים, שיכולים לכוון את הדור לאידישקייט, ליהדות-אמיתית, לכן זו בעיה גדולה מאד. כי בגלל זה יכולים להיכנס לתוך החינוך שלנו כל מיני דברים גרועים בלי שבכלל נשים לב לזה. נשארו לנו כמה יהודים כאלה וקבוצות-קטנות-מאד של יהודים שמשתדלים מאד לחיות כמו הדורות הקודמים. אבל הרוב מעדיפים את הגשמיות וחוסר-הרוחניות שנכנסו לתוך העולם החרדי.

אז לכן, ביחד עם העובדה שהעולם-החרדי רוצה להתחרות עם העולם החילוני, רוצים להיות חרדים - אבל עם כל הגשמיות של החילונים, והרוב לא מבינים שברגע שמנסים לחקות את החילונים ורק מוסיפים לזה איזה 'הכשר' – אז יש לנו בעיה.

לדוגמא – זה כמו שנותנים 'הכשר' לכל מיני מסעדות. הולכים למסעדה לאכול, האוכל כשר בד"צ, אבל זה לא כשר! כי איך זה יכול להיות כשר אם באים נשים וגברים, יושבים ומדברים בצורה יותר פתוחה, יושבים בשולחנות גם גברים וגם נשים, צוחקים, ומדברים, ואוכלים אחד-מול-השני, אחד מסתכל על השני, ויש חלון גדול, וכל מי שעובר ברחוב רואה איך הם אוכלים. הם עומדים יחד בתור, וכל זה לא-כשר! [שו"ע אה"ע סי' כ"ב] אי אפשר לתת "הכשר" למסעדה רק על האוכל. זה לא מספיק.

וזה החינוך שלנו היום. זה כשר - כי מלמדים מצד אחד עם גישה יהודית אמיתית של שמירת שבת, חגים, מנהגים וכו'. ומצד שני - משהו גויי לגמרי.

זה משהו מאד-חשוב שהבת לומדת, כי הדבר הכי-גדול זה להתחתן עם בחור שלומד תורה כל היום. והיא, אִם היא רוצה כזה בחור - היא צריכה להגיע למצב שהיא מוכנה לצאת לעבודה, חוץ מלהוליד ילדים, וחוץ מלהיות עקרת-בית, וחוץ מכל-מיני תפקידים אחרים של האשה. ועל-מנת שהבעל ישב וילמד תורה כל הזמן שלו, למען התורה שלו, היא תעבוד מחוץ לבית להרוויח כסף, והיא גם תגדל את הילדים כראוי, והיא תדאג שלבעל יהיה אוכל כשהוא בא הביתה וכו' וכו'.  

עכשיו, מה האבסורד בזה?  האבסורד הוא מה שנהיה מזה. בגלל שאנחנו חיים בחברה, בדור מאד גשמי, אז יוצא מצב כזה שגם הבחורים בישיבות לומדים אותו הדבר – שהם חייבים ללמוד יום-ולילה והאשה צריכה ללכת לעבודה. ואם הבחור לא בדיוק נכנס לעניין הזה, וזה לא מתאים לו, כי הוא כן רוצה לעבוד, הוא כן רוצה להיות הגבר בבית, והוא לא יכול כל היום לשבת וללמוד, הוא בחור חרדי, הוא מאמין באמת בקב"ה, אבל מאחר והוא לא יכול לשבת ללמוד כל היום, אז הוא נהיה סוג ב' או ג', אפילו שהוא קובע עיתים ללמוד. ואם הוא יגיד שהוא רוצה ללכת לעבוד - אף בחורה לא תרצה אותו, כי הבחורות מפחדות לקחת משהו כזה, כי זה לא החינוך שלהן. אז נוצר מצב שֶאֵלֶה ש'לומדים תורה כל היום' - לא תמיד לומדים תורה כל היום, כי אין להם באמת את היכולת לשבת כל היום וללמוד. אבל הם מפחדים שלא להיות במסגרת הזו - אז יוצא מזה כל-מיני עסקנים, ובחורים שפשוט אין-להם-מה-לעשות. אז הם יושבים כל היום, והרבה פעמים סתם מקשקשים אחד-עם-השני, נכנסים לכל-מיני דברים שלא-רצויים, כמו משחקי-אינטרנט או דברים כאלה.

ויש לנו בעיה קשה – כי לא כל אחד באופן טבעי יכול להיות תלמיד-חכם גדול. כל אחד יכול ללמוד תורה. כל אחד יכול להיות יהודי טוב. כל אחד יכול להיות קרוב לה' ברמה הכי גבוהה [סוף מס"י]. אבל לא כל-אחד יכול לשבת ללמוד גמרא כל היום. וזו לא בושה לעבוד. ולא רק זה, בארץ רוב החרדים עובדים, אפילו אם לומדים בכולל, כמעט כולם עושים עבודה בצד, מסיבה פשוטה כי אין מספיק כסף לשים אוכל על השולחן. וזה שאומרים ש"החרדים לא עובדים" – זה פשוט שקר. ואלה שיושבים ולומדים בלי שום עבודה - הם מועטים ביותר. אז יש לנו כבר עיוות וסכנה. כי בישיבות היום, לא בכולם, לא מלמדים את אהבת ה'. הם לא מכניסים את זה לתוך הנשמה של הבנים. אהבת ה' - נמצאת בתוך הנשמה באופן טבעי, אבל לא מחזקים את זה, ולא מעלים את זה כדי שהבחור ירגיש את הקב"ה [ור' דבריו הנוקבים של מהר"י אבוהב זצ"ל ב'ספר הזכרונות' זכרון י' פרק ו']. הוא לא מרגיש את הקב"ה - אז לכן הוא חשוף לכל-מיני עבירות של הגויים עכשיו.

נחזור לבחורות. הבחורות צריכות ללמוד מקצוע. וכשהן גומרות את הלימוד, הן בד"כ בגיל 20. והן רוצות בחור שלומד, אבל בחור שלומד בא עם... מחיר. הוא רוצה דירה, כי הוא לומד כל היום. הוא בחור טוב, בוא נגיד בין הטובים, אז היא צריכה לשלם בשביל זה. אם הוא ליטאי - אז זו דירה שלמה אם הוא כזה טוב. אם הוא חסידי - אז חצי-חצי. אז זוגות מתחילים עם כל מה שצריך: דירות, ריהוט, מקרר וכל מה שצריך. חדש. ולא רק זה – גם חתונה מפוארת. חתונה - שפשוט חבל על הכסף. במיוחד כשאין... אבל זה מה שחייבים לעשות.

פעם, בחור היה צריך לשלם להורי הכלה בשביל לקנות אותה. תלמידי-חכמים חפשו בחורה שיכולה לבנות להם בית-של-קדושה. היה חשוב להם שתשב בבית ותגדל את הילדים, וח"ו לא ללכת לעבוד בחוץ [מזמור קכ"ח, זוה"ק נשא קכה:]. ויש היום הרבה ישיבות שמחנכים את הבחורים להשאר בישיבה כמה שיותר, במקום לדחוף אותם להתחתן - בגלל שזה 'ביזנס' טוב, ומקבלים תקציב לפי ראשים... ['הא לן והא להו...']

אחרי החתונה - האשה מתחילה ללכת לעבוד, והבחור מתחיל לשבת ללמוד. עכשיו, יש לנו כל מיני סוגים של בחורות. יש בחורות שעובדות בחינוך וכו' – לא תמיד חומר הלימוד כשר, אבל הסביבה כשרה. אבל הבת שלמדה תיכנות-מחשבים או דברים כאלה, אז אפילו אם היא עובדת בחברה שבה רק נשים עובדות – העבודה הזו מורידה אותה רוחנית.

וישנן כאלה שהמשכורות לא מספיקות להן. אז הן מוצאות עבודה יותר טובה בכל-מיני מקומות אחרים, בבנקים, בתל-אביב, מקומות לא כשרים. אבל הן חושבות בטעות שזה מותר "לשם שמים", על מנת שהבעל ילמד. ואז יש בעיה, כי אשה כזו שיש לה עבודה רצינית, לפעמים בגלל שהיא מרוויחה את הכסף אז היא נהיית 'הבוס' בבית. ולא רק זה. היא לא יכולה לקחת את הילדים לקופת חולים אם צריך, אז הבעל צריך לצאת מהלימוד בשביל זה וכו'. וזה גורם לפגיעה באידישקייט כתוצאה מזה שהאשה מתחילה להתלבש פחות צנוע לצאת לעבודה. וזה מביא למצב שצריכים לתכנן את המשפחה כי היא לא יכולה ללדת כל שנה וגם לעבוד. וזה מכניס את הבת ואת הבן-תורה למצב קשה מאד. אבל הבעיה הכי-גדולה היא - שהרבה מאד מהזוגות האלה רוצים מאד את הגשמיות. וזה הורס את הכל [קד"ד 12]. זה הורס את האידישקייט ואת הקדושה של האשה. הם לא יכולים לחנך את הילדים שלהם כמו שצריך. וזו בעיה קשה.

זה לא כולם. ויש כאלה שלא מושפעים מזה כ"כ, ובזכות החינוך שלהם מהבית לא סובלים כ"כ קשה, אבל הרוב שכחו מזמן מה זה להיות יהודי-אמיתי. לא מרגישים את זה כבר. זה לא בלב שלהם [ביצה לב:]. הם לא מרגישים את הכאב של יהודי אחר. הם לא יכולים לבכות על הסיפורים של השואה. הם פשוט נהיו אדישים. איבדו את הרגש ואת הקשר עם הנשמה הקדושה שלהם ['לֵב הָאֶבֶן', דניאל1 עמ' 179].

הירידה הרוחנית הזו - זה האסון של הדור שלנו [קד"ד גליון 35]. תסתכלו עם הדור הזה, האם הם סומכים על ה' או סומכים על הרופא? או שסומכים על הפסיכולוג, הבנק, הביטוח-לאומי, צה"ל וכו'. לפרנסה - סומכים על מקום-העבודה ולא על הקב"ה. סומכים על הפנסיה לעת זיקנה, והרבה עוד לא יודעים שלא יזכו לקבל ממנה אגורה. אוי, כמה יקבלו התקפת-לב כאשר יגלו שחברת-הביטוח שלהם פשטה את הרגל. מפחדים שאם אחד מהגורמים האלה שכ"כ סומכים עליו יֵעלם, הם לא יֵדעו מה לעשות. הם מתבלבלים, מרגישים אבודים. הם שוכחים שרק הקב"ה הוא הכל יכול.

וישנם רבים שהזמנים הקשים כמו עכשיו גורמים להם להתעורר, לפקוח את העינים, לראות את האמת, ולחזור בתשובה. אך לרוב - אין מושג. כי כשהולכים ברחוב ורואים את הפריצות החרדית, וזה לא יכול להיות שהבעל לא מסכים לזה, אולי פה-ושם יש איזה בעל שלא מסכים, אבל לרוב - הבעלים מסכימים עם זה. איך הם מסכימים עם זה? איך הם מסכימים שהנשים שלהן תלכנה ככה ברחוב שגברים אחרים מסתכלים עליהן? ואולי נכשלים בגללה? וזה כבר מביא לכל מיני טרגדיות [זוה"ק אחרי-מות ע"ה: עש"ב].

החינוך החרדי היום בכישלון גדול. ואיך יודעים זאת?  יודעים את זה מכך שיש כל-כך הרבה גירושין בין החרדים. ומספר הגירושין ברמת עֲלִיָה. גירושין לא-יפים. הרבה פעמים בזה שיש בעיה של ניאוף. ויש בעיה של ממזרים בין החרדים, ה' ישמור, כי אי-אפשר להתנהג כמו אנשי-רחוב בלי שזה ישפיע ויפגע [סוטה מז: 'משרבו נטויות גרון כו']. אי אפשר להתנהג כמו גויים, להתלבש כמו גויים, בלי צניעות, בלי שזה ישפיע עליהם ועל הדור הבא. פשוט לא יכול להיות!

אי אפשר להיות בבית-ספר שמלמד את ה'ליבה', שזה חינוך גויי אשר לאחרונה קיבל 'הכשר' כביכול, אי אפשר ללמוד את תוכנית-הלימודים החילונית הזו, ולהיות מתחת לשלטון של משרד-החינוך החילוני בלי להיות מושפעים מזה, ולדעת שזה מוריד את הדור הבא! אי אפשר להכנס לדיר חזירים ולצאת נקי! [משלי י"ג כ': 'וְרֹעֶה כְסִילִים יֵרוֹעַ'].

ולקבל כסף מהרשעים - זה לא לקבל כסף מהגויים. זה לקבל כסף מהערב רב, שזה יותר גרוע. הרבה יותר גרוע. כי כביכול זה 'כשר' - וזה לא. זה טרף יותר מלקבל כסף מהגויים. הגויים רוצים להשמיד אותנו - והע"ר רוצה להפוך את היהדות לעבודה-זרה. בתי-הספר שלוקחים את זה - הם מקולקלים. הם סומכים רק על הרשעים ולא על הקב"ה. כי אם היו סומכים על הקב"ה – לא היו מגיעים למצב כזה, ולא היו לוקחים את הכסף המלוכלך שלהם. זה כל מה שיש לי להגיד.

ש. איך אפשר להתמודד עם זה? איך אפשר לתקן?

ת. אני אגיד לך אבא, המצב כל כך קשה. ולא רק בחינוך. בכל מקום יש את הבעיה של השטחיות, הטימטום, הגויות וכו'. יצר הרע חוגג - גם אצל היהודים וגם אצל הגויים. הרדיפה אחרי עגל הזהב. ועכשיו, העולם יורד גם בכלכלה וכל מיני מלחמות וכו', ואנחנו, היהודים-החרדים יודעים שאנחנו ממש בסוף לפני משיח. האמת, אבא, אין הרבה תקווה לעתיד כפי שזה קורה עכשיו, ואין הרבה מה לעשות כשאנו עומדים לפני בעיה כ"כ גדולה.

הדבר היחיד שאולי היה מצליח, זה אם כל הרבנים והגדולים וכו' היו מתאגדים יחד ואומרים: "זהו, עד כאן! אנחנו מפסיקים לקחת כסף מהרשעים, ולא-משנה-מה. אנחנו נקים בתי-ספר בבתים, מקלטים, עזרת נשים וכו', נֵעָזֵר ביהודים טובים שיתרמו כסף, וזהו [עי' ביהגר"א למאמר 'ההיא אקרוקתא']. אנחנו גמרנו עם זה - וחוזרים למה שהיה".

אבל זה דבר שלא כ"כ קל לעשות. יש אנשים שעושים את זה, וברוך ה' שיש, כי אפילו שהם מעטים, עליהם יבנה העולם-של-משיח. ברוך ה' שזה קיים.

אבא, אנחנו פשוט צריכים להתפלל על הצעירים, להתפלל על עצמנו, להתפלל שנעשה תשובה-שלמה. להראות דוגמא לילדים שאנחנו קרובים לה', לדבר איתם הרבה בבית שאין על מי להישען רק על הקדוש ברוך הוא [סומ"ס סוטה]. ללמד אותם שלא לדבר לשון-הרע. להלביש אותם בצניעות, להלביש את הבנות בצניעות, וגם ללמד את הבנים להיות צנועים, ללמד אותם הלכות קדושה.

אז אבא, אנחנו צריכים משיח, ולא מאמין שדבר אחר יעזור. אז צריכים להתפלל, וכל אחד ישתדל לחנך את הילדים שלו – שיראו את האמת, שיבינו מה-כן ומה-לא. להכניס בהם את הנשמה היהודית. להחיות בהם שוב את הנשמה היהודית. ללמד אותם כל מה ששייך ליהודי-אמיתי, את כל הדינים של קדושה. וזה כולל - הלכות יחוד, לבוש שאסור ללבוש, איסור אכילה ברחוב, איסור תערובת של בנים ובנות יחד, ענייני מחיצה בין גברים לנשים – לא בכל חתונה יש מחיצה כמו שצריך, ולא בכל מקום יש מחיצות. יש אנשים שיושבים באותו שולחן, אם זו משפחה – אבא, אמא, ילדים, ונכדים, מילא, אבל כשיש אורחים ויש בנות – אי אפשר להושיב אותן באותו שולחן! זה פשוט לא בסדר. צריכים מחיצה או שולחן אחר. דוד ואחיינית שיושבים באותו שולחן – זה אסור. איסור נגיעה – לילד מגיל 13, ולפי המחמירים - מגיל 9, אסור לגעת בילדה מגיל 3 - פרט לאבא, סבא, וכשתתחתן – בעלה. ויש אנשים חרדים ביותר שלא יודעים את זה. יש הרבה דינים שפשוט לא רוצים לדעת. ונוצרות הרבה בעיות מזה. ובעיקר שתהיה התנהגות של צניעות וקדושה - במחשבה, בלבוש, בדיבור, באכילה. בכל חלק של החיים - אנחנו חייבים קדושה ['קְדוֹשִׁים תִּהְיוּ'].

וגם בחורים צריכים לדעת: שמירת עיניים זה חשוב! זה לא 'חניוקי', זה חובה! ובמיוחד ברחובות שלנו כיום. וגם הוא צריך להתלבש בצניעות ולא לאכול ברחוב. והוא לא צריך למשוך תשומת לב. הצניעות שייכת לנשמה. ולמה בחור הולך עם ז'קט למרות שחם לו? זה על מנת לכבד את הקב"ה. הוא צריך להיות צנוע בהליכה שלו, כי צניעות זה קדושה. הוא צריך לכבד את הקב"ה [או"ח סי' ב']. לא להיות גס-רוח. לא לספר בדיחות עם לשון הרע, או בדיחות מחוספסות. לא לדבר בבית-כנסת בזמן התפילה. לא לספר בדיחות כאשר צריכים להיות רציניים.

אבל שוב, אבא, אי אפשר לשנות את כל הדור הזה עכשיו. רק ה' יכול לעשות את זה. הוא יביא עלינו כאלה פחדים. אבל, שוב, אמרנו את זה ואני אגיד את זה עוד פעם: אלה שמאמינים בקב"ה, שבוטחים בקב"ה – הם לא יפחדו [פתיחת 'שער הבטחון' בחוה"ל]. אבל אלה שהם עמוקים בתוך הגשמיות והשקר וחוסר-הצניעות, אלה שלא מאמינים, אולי אין להם נשמה יהודית אמיתית, הם לא יוכלו לסבול את מה שעומד להיות, הם ימותו רק מהפחד. אז לכן – לחזור לקב"ה, לבטוח רק בו לא לבטוח בשום דבר אחר. ['בִּטְחוּ בַּה' עֲדֵי-עַד', סוף תפילת 'ובא לציון גואל']. ושנזכה כולנו לקבל משיח צדקנו.

 

דניאל
בנימין
לוח אותיות התקשור
דניאל


E-Mail | דואר אלקטרוניהישארו מעודכנים תמיד מה חדש באתר.
Stay tuned always what is new.

שם | name

דוא"ל | Email


לאתר זה נכנסו 6972482 פעמים
היום - 27/10/21