לא לעזוב את החבל

בס"ד


לא לעזוב את החבל...

תקשור עם בנימין, ירושלים, כ"ג מנחם-אב ה'תשע"ד


אני רוצה לומר לכם: לא לפחד! אין ממה לפחד. מה יכולים לעשות לנו חלילה, להוריד את הראש, חס ושלום...? הם לא יורידו לנו את הראש, בעזרת השם. אז מה הם יכולים לעשות לנו?... למי שבוטח בה' - לא מְשַנֶה מה יקרה– היהודי יֵצֵא בסדר. מקסימום הוא יֵצֵא לעולם הבא ['אַל תִּירָא עַבְדִּי יַעֲקֹב']. הוא לא ירגיש שום כאב, והוא יעבור את זה בשקט, והוא יגיע לעולם הבא ['ה' אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא...'].

אבל אני רוצה גם לומר שֶלָמוּת זה יהיה יותר קל, ולחיות זה יהיה יותר קשה... למה זה יהיה יותר קשה? כי לחיות - זה לחיות עם כאב-הלב, עם ההרגשה שהעולם מלא שקר וטומאה, ולהרגיש שאנחנו, אנשי-האמת, כל כך מעטים [עי' ספר הישר לר"ת, מאמר י"א. וכן מאמר 'היהלום הקטן'], ושלא נראה איך לצאת מזה בכלל.

 

אבל אלה שבוטחים בה', יֵדעו שה' יוציא אותנו מזה, ואת כל הרשעים הוא ימחק מהעולם. ומי שהולך עם הידיעה הזאת, וסומך לגמרי על כל הנבואות ['וְדָבָר אֶחָד מִדְּבָרֶיךָ אָחוֹר לֹא יָשׁוּב רֵיקָם...'], וסומך על הקדוש ברוך הוא, כי הוא הכל יכול [מזמור צ"א], והוא אוהב את העם שלו, והוא רוצה לשמור על כל נשמה יהודית, מי שמרגיש את זה – לא יִפְחַד. והוא יֵדַע שאנחנו הולכים רק לטוב, לא מְשַנֶה מה שיקרה מסביב, אנחנו הולכים רק לטוב ['לְטַב עָבִיד'].

וכמו שכבר אמרנו שיהיה, העולם הולך יותר ויותר לשקר. האור הולך ונהיה פחות ופחות, ונהיה יותר ויותר חשוך [זו"ח בראשית: 'קַדְרוּתָא בָּתַר קַדְרוּתָא', ועוד. 'כִּי אֵשֵׁב בַּחוֹשֶׁךְ ה' אוֹר לִי'. עי' 'מאמר הגאולה' להרמח"ל בארוכה על האור ההולך ומחשיך לפני הגאולה], עד שכמעט זו בעיה לראות לאן שהולכים. יש אִיום מכל הכיוונים, אִיום בבית, אִיום ברחוב, אִיום היכן שאנחנו הולכים. רוצים חופש, נוסעים לאיזה מקום-נופש, אז גם שם יש אִיום. בכל העולם יש פחד.

פעם, אנשים היו עולים על מטוס בלי פחד, ועכשיו - כל אחד כל-כך שמח כשנוחתים, כי זו ממש שאלה גדולה אם יגיעו בשלום... ה' יעזור לנו. כל הטעם של החיים נעלם. כל הטעם של הגשמיות של החיים, ואפילו גם הטעם של הרוחניות. כי הרוחניות- גם היא מסתתרת מאתנו ['הַסְתֵּר אַסְתִּיר'], לפחות בחלק מזה. ואך ורק אלה שבאמת בוטחים בה' - לא מאבדים את הטעם הרוחני. רק הם לא מאבדים את הטעם הזה. אבל כל אלה שהם קצת-בשקר-וקצת-באמת - הם מאבדים את הכל. כי אין 'קצת שקר וקצת אמת' ביחד. זה לא נקרא 'אחדות'. הטוב והרע ביחד, במקום אחד - זה לא נחשב אחדות. 'אחדות'- זה רק היהודי האמיתי עם נשמה, שכולו אמת, עם הקב"ה. וזוהי אחדות. ולא שום דבר אחר [ר' מוישל'ה, 'הגאולה' פרק 28].

ולכן מי שרוצה להיות באחדות עִם ה' ועִם עַם-ישראל - חייב להוציא את כל העבירות מתוך עצמו [ישעיה נ"ט: 'כִּי אִם עֲוֹנֹתֵיכֶם הָיוּ מַבְדִּלִים בֵּינֵכֶם לְבֵין אֱלֹקֵיכֶם...']. את כל הדברים הגויים שהוא אסף במשך החיים האלה, ולזרוק את כל זה בפח, ולשרוף את זה ['וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ'] ולהישאר נקי. ואז אפשר להרגיש חזק את הקב"ה. וזו לא תהיה בכלל בעיה להחזיק בחבל, בחבל הרוחני שקושר אותנו אתו, עם ה'['מִסְתַּכְּלִין כְּלַפֵּי מַעְלָה וּמְשַׁעְבְּדִין אֶת לִבָּם לַאֲבִיהֶן שֶׁבַּשָּׁמַיִם...', מתני' סופ"ג דר"ה].

אבל אם אנחנו חושבים שאפשר עכשיו להחזיק גם בגשמיות וגם ברוחניות– זה לא ילך. לא ילך! וכנראה שאדם כזה, שבעקשנותו מחזיק בשני הדברים האלה, והוא בטוח שמספיקה קצת רוחניות- אז אדם זה כנראה שהוא ערב-רב, והוא יֵעָלֵם מן העולם ['כַּמּוֹץ אֲשֶׁר תִּדְּפֶנּוּ רוּחַ...', סוף מזמור א'. הרמ"ק על זוה"ק שמות יז.].

העולם בלאגן, בלבול.[האזינו ל"ב ל"ו. ירמיהו ד': 'רָאִיתִי אֶת הָאָרֶץ וְהִנֵּה תוֹהוּ וָבוֹהוּ...']. אפילו כל מה שמספרים ראשי המדינות, למה יש פתאום איזה צבא של אכזריים מוסלמים שהשתלטו פחות-או-יותר על עיראק, פתאום, ומספרים לנו כל-מיני-סיפורים על 'מאיפה הם באו, ואיך הם פתאום נהיו'. וזה הכל שקר. ויש דוגמא-אחרי-דוגמא עכשיו.

ועכשיו דואגים... בעצם לא דואגים, היהודים שמחים, שומעים קולות בכל העולם... ובטוחים שזהו השופר... אני אף פעם לא שמעתי שופר עם רעש שכזה... זה יותר כמו איזה סרט-בלהות, או איזו אזעקה לפני פצצה... ככה זה נשמע. זה לא כמו שופר. בכל העולם, בכל מקום הם שומעים את זה. ושמעתי עכשיו שכבר שומעים גם 'צעדים' יחד עם הקולות... אז מי הם הצועדים האלה...? אז בטח הם רוצים להגיד שאלו הם היצורים מחוץ לעולם הזה שלנו שרוצים לבא להשתלט על העולם שלנו...

וזה הכל שטויות. זה לא שופר. כאשר זה יהיה השופר האמיתי - אנחנו נדע. זה יהיה כל כך חזק, אבל זה יהיה גם שָקֵט. וזה יכנס ישר לתוך הלב שלנו. והקול- קול דממה דקה [מלכים א' י"ט י"ב]. וזה יחדור לתוך הלב והנשמה שלנו. ואפילו אולי זה לא יכנס אלינו, יתכן שזה יֵצֵא מתוך עצמנו! אבל זה יהיה ברור מה זה, יהיה ברור שזה קדוש. זו קדושה. וזה בא ישר מן השמים.

 

אז מה שאני אומר לכם עכשיו -אני אומר את זה בכדי שלא תפלו בפח. שלא תחשבו על דבר שזה אמת, בעוד שזה כל-כולו שקר. הרשעים יבססו כל מיני דברים גם על הנבואות שלנו, וינסו להמציא, וליצור גם בחוש-הראִיה, וגם ברֵיחות, וגם בשמיעה, משהו שזה יהיה 'כאילו-משיח', ב'עור של משיח'. והרבה יאמינו בזה, כי רוצים להאמין בזה.

ישל הם טכנולוגיה שמסוגלת להביא וליצור כל מיני מראות, בתוך האויר, ללא צורך בשום מסך, חיזיון בתוך האויר, בתלת-מימד, שנהיה בטוחים שזה אמיתי, ממש אמיתי!... וזה הכל יהיה שקר, הכל-הכל יהיה שקר. יעשו "דברים נפלאים", שזה כאילו דברים שאף פעם בן-אדם לא היה מסוגל לעשות, אבל זה הכל יהיה שקר. הכל שקר [פר' ראה פי"ג: 'אוֹת אוֹ מוֹפֵת'].

וזה יבלבל את העם, וזה יבלבל את אנשי העולם הזה, והגוים- יקבלו את זה לרוב, והיהודים, לצערי הרב, גם הם - לרוב יקבלו את זה. וזה הכל יהיה שקר.

צריכים להזהר בכל החדשות. מכל החדשות ששומעים - הרוב זה שקר. וזה מבוסס על שקר [ישעיה ל"ט: 'אֵין נִשְׁפָּט בֶּאֱמוּנָה וְאֵין קוֹרֵא בְצֶדֶק...', ע"ש]. אנחנו צריכים לבדוק בעצמנו. צריכים להסתכל בנבואות [רש"י שבת לא. 'צִיפִּיתָ לִישׁוּעָה' – לדברי הנביאים', ועי' מלבי"ם ישעיה פנ"ב פסוקים ח' י'], צריכים לקרוא את הנביאים, ואז נדע מהי האמת. צריכים להתפלל שלא נִטעה, שלא נתבלבל עם השקר העצום, כי הם יודעים לשכנע. אבל מי שיודע את האמת, מי שקשור לקב"ה - הוא יֵדע, וזה יהיה לו ברור שזה שקר.

גם היום, אלה שהכי קרובים לה' - רואים שקר. יש שקר כל כך גדול פה במדינת ישראל - השקרים של הציונים. וכמה יהודים נופלים בזה! הנה, יש בחור בבית-סוהר. הוא לא הולך לצבא. ברוך ה', יש לו כח! ואני מברך אותו שהוא יהיה תמיד חזק ['ה' עוֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן...']. אבל כמה יהודים-חרדים כן רוצים שבחורים יֵלכו לצבא, מעוניינים שיהודים, אפילו חרדים, יֵלכו לצבא! ואפילו שהצבא מלא זוהמה [פסחים קיג:], והם לא יכולים בכלל, רק בנס ענקי כמו הַנֵס של יוסף-הצדיק, לצאת משם בקדושה - לא מְשַׁנֶה.

הרבנים, הרבה רבנים עוד רוצים שנתפלל על הצבא. והצבא - הוא צבא של טינופת רוחנית. וכל הקבוצות-של-החרדים לא יכולים שלא להיכשל, לפחות במחשבות. הם נלחמים, נכון, וחלק של הבחורים האלה הם לא מהטובים ביותר, אבל הם נשמות יהודיות, ואסור לעודד את זה [קידושין כ:]. אמנם רק בגלל שהם יהודים- אפשר להתפלל עליהם שיעשו תשובה, ושיראו את האמת, ושלא יִפָגְעוּ. ועל כל אלו שאינם כביכול 'חרדים' או 'דתיים', תתפללו עליהם שיעשו תשובה, ויפסיקו עם כל הדברים המלוכלכים שהיום כבר מציגים את זה כדבר טבעי, ורצוי.

אני מאד מאד מופתע שהאדון לפיד מהכנסת אמר שהוא לא יתן לילדים שלו להתחתן עם ערבים, או עם גויים, או עם אני לא יודע מה הוא אמר בדיוק. זה מעניין מאד... הוא לא יתן להם להתחתן עם גויים, אבל זה לא אכפת לו להפוך את היהדות לגויות, כדי שתהיה להם יותר בחירה עם מי להתחתן...

ש. טוב, הוא רוצה שבן-הזוג יהיה יהודי...

באמת זהו מצב כל כך ירוד. מתי עם ישראל הגיע לכזה דבר שָפֵל...? תמיד היו יהודים שירדו מן הדרך, סטו והגיעו לדברים איומים, אבל רוב היהודים, אפילו החילונים, לא ירדו לרמות כל-כך נמוכות, בדרך כלל. בכל אופן, המשפחה - היתה משפחה, היתה איזו מוראליות. אבל עכשיו אין כלום. תמיד יש יוצא מן הכלל, אבל כבר אין כלום כמעט.

אבל אלו הם ה'ציונים' של ימינו. מצד אחד, הם מדברים על 'מדינת ישראל', ועל כך שהיהודים הם 'עם סגולה', וארץ ישראל שייכת אליהם, אבל מצד שני, הם מתערבבים עם גויים, והם עושים דברים שזה ממש נגד הדין, ברור [מזמור ק"ו: 'וַיִתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם... וַיִזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם...'], והם עושים את זה לפני העיניים של האנשים. הם הגיעו לרמה יותר נמוכה מחיות. והם עוד רוצים להרוס, לפרק את החרדים, בכדי שלא יהיה להם מישהו לתת להם מוסר...[פר' בחוקותי כ"ו ט"ו ברש"י]

 

ואז הם יגידו: "זו מדינת ישראל. אנחנו יהודים. בואו! מי שרוצה להיות איתנו, ולהיות יהודים כמונו–בואו! זה כלום...! נכנסים קצת לבריכת-שחיה, טובלים קצת, ויוצאים יהודים! נכנסים גויים - יוצאים יהודים. צ'יק צ'אק". ברית מילה...?! לא חייב. אבל אם רוצים - אז עִם רופא. זה הרבה יותר נקי, וזה הרבה יותר בטוח. לא עם החרדים המלוכלכים האלה... משהו נקי, סטרילי. והם כולם 'סטריליים'. הם נהיים סטריליים. הברית שלהם סטרילי, וכל החיים שלהם סטריליים. וזה הסוף. וזה הולך להתפרק לגמרי, וזה כבר מתחיל להתפרק.

עם כל המלחמה שהיתה עכשיו – הכל מתפרק. הם עִם הגב לקיר. לא יכולים לעשות כלום. וגם הם לא רוצים לעשות כלום. והפופ יבוא להתיישב פה, והוא יתחיל להכתיב מה-כן-לעשות ומה-לא-לעשות, יביאו דת חדשה, והם ישלטו פה, לזמן מה.

ואנחנו היהודים האמיתיים, נצטרך להסתתר, ולא לצאת, ולא להסתכל עליהם, ולא לעשות מה שהם רוצים שנעשה. וה' ישמור עלינו, והוא יתן לנו לעבור את זה בשלום. ואז משיח יְגַלֶה את עצמו, ואנחנו נעבור את כל הצרות של 'לפני משיח', לפני שיבנה בית-המקדש-השלישי - אנחנו נעבור את זה בשלום.

 

ורק דבר אחד אנחנו חייבים לעשות: להחזיק בחבל הרוחני שקושר אותנו עם הקב"ה. ולא משנה כמה שהוא מנענע אותנו - לא לעזוב את זה. לא לעזוב את זה. לא לעזוב את זה ['חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ, וְקַוֵּה אֶל ה'...'].


שאלות ותשובות:


ש. אמרתם ש"ה' ינענע את החבל", האם הכוונה לכל הסבל שבן אדם עובר עם הבריאות והפרנסה וכו', כל אחד עם הפעקל'ע (החבילה)שלו...?

ת. כן. בודאי ובודאי. בודאי שזו הכוונה. ה' יביא, והוא כבר מביא הרבה נסיונות, הרבה מאד נסיונות. כל אחד לפי הצורך שלו. אבל אנחנו צריכים לא להתלונן, ולא להיות בדיכאון, וצריכים להיות שמחים על כך שהגלות המר הזה, הארוך הזה –כמעט נגמר.

ש. ומה פירושו של הביטוי: 'לא לעזוב את החבל'? איך אנחנו לא עוזבים את החבל?...

ת. אנחנו צריכים כל הזמן לחשוב: 'אין עוד מלבדו'. שהוא הכל יכול, ושהוא עושה לנו את כל הצרות האלה לטובתינו, ולטובת המשפחות שלנו. ולא משנה כמה שזה קשה – זה הכל לטובתינו. שלא נשכח מזה. לדעת שהכל מה שה' עושה - זה לטובה. וזהו החבל. זה שאנחנו בוטחים בו במאתיים אחוז!. יותר ממאה אחוז, כפול ממאה אחוז, מאתים אחוז [ירמיהו י"ז: 'אֲשֶׁר יִבְטַח בַּה' - וְהָיָה ה' מִבְטַחוֹ', עי"ש במפ']. סומכים על הקב"ה לגמרי.[הגר"א משלי ג' ה', ע"ש. ור' שירת האזינו: 'ה' בָּדָד יַנְחֶנּוּ']. הוא הכל יכול. וסומכים עליו ['מִשְׁעָן וּמִבְטָח לַצַּדִּיקִים']. ומוכנים כל רגע לעשות את רצונו, את כל הרצונות שלו. וזה מה שמחזיק אותנו [פיוט 'אדון-עולם': 'וְהוּא קֵ'לִי וְחַי גוֹאֲלִי, וְצוּר חֶבְלִי בְּעֵת צָרָה...' וכמפורסם בשם הרה"ק מליז'ענסק זיע"א].

ש. מה יהיה הסוף פה בארץ עם הערבים?

ת. אל תדאגו לחמאס... אל תדאגו לשום דבר, רק להיות קרובים לה'. זהו. זה כל העבודה שלכם. לא לפחד מאלה - רק לפחד מה'. לרצות כל הזמן, כל הזמן – רק לעשות את רצון ה'.

ש. מה שמדהים זה איך שהשלטון פה למרות כל התסבוכת, הוא אינו שוכח לרגע את המלחמה לגמור את האידישקייט... הגיוס, תכניות-הליבה וכו' -כל זה בראש סדר-עדיפויותיו...

ת. אנחנו אמרנו שאחרי חג-השבועות הכל ילך מהר, ולא יהיה רגע שֶקֶט [מוישל'ה 'הגאולה' פרק 30], כבר אחרי פסח אמרנו זאת, שזה ילך דבר-אחרי-דבר-אחרי-דבר-אחרי-דבר, וזה ימשיך עד שתהיה התפוצצות 'לא סתם'.

ש. מה התכוונת, בנימין, בענין הקבוצה האיסלאמית הזו בעיראק שאנחנו לא תופסים מי הם, אז מי הם באמת?

ת. הם רשעים שחזרו לחיים בדור שלנו, שהתגלגלו לדור שלנו. [דניאל י"ב ב']. ואלה, הרשעים הגדולים, רוצים להכניס לעולם פחד. וכאשר יש צבא שמוריד למאתיים גברים את הראשים שלהם - זה מפחיד את העולם. וכשאומרים שאותם האנשים עוד משתלטים לאט-לאט על הכל - זה מפחיד אותם עוד יותר.

ש. האם הם קשורים גם ל'סדר העולמי החדש'?...

ת. הם קשורים לאל-קעידה, והם קשורים לסדר העולמי החדש, והם אלו שיָצְרוּ אותם! וזה לא צץ 'מתחת לאדמה', והם לא הופיעו כולם מתוך איזו מנהרה... הם באו. מישהו הכין אותם למלחמה. מישהו נתן להם את הנשק. זה לא סתם התחיל. זוהי קבוצה שהכינו אותם בדיוק בשביל העבודה הזו: להפחיד את כולם.

ש. מה זאת אומרת?!... הרי אמריקה עצמה נלחמת בהם...? היא ממש יורה והורגת בהם...

ת. זה הכל הצגות! הם מומחים בזה. תמיד הם יוצרים משהו, אחר כך הם עושים את ההצגה, מה שהם קוראים באנגלית: 'דאבל-קרוס'. אין להם שום בעיה... יש רשעים- ועוד יותר רשעים.

ש. גם באוקראינה בלאגן רציני...

ת. אוקראינה. עוד נקודה שיכולה להביא למלחמת-עולם-שלישית. וזה הולך ומחמיר. ובאמת-באמת לא פשוט ליסוע לאומן השנה. אבל יהיו כאלו שיסעו, ואני לא יודע אם יהיו בעיות או לא. אנטישמיות - בודאי שתהיה, כי האוקראינים אנטישמיים סוג אל"ף-אל"ף. הם שונאי-יהודים ['עֵשָׁיו שׂוֹנֵא לְיַעֲקֹב']. ושמעתי שעכשיו שָׂמו צלב גדול במקום שעושים שם בדרך כלל את ה'תשליך'. אז אי אפשר להתפלל שם.

ש. זו לא הפעם הראשונה שהם מציבים שם עבודה-זרה. כבר לפני מאות בשנים העמידו בדיוק שם צלב גדול, וכל יהודי שסירב להשתחוות - נרצח באכזריות על קידוש השם. וכולם, היהודים ברבבותיהם נטבחו שמה עקד"ה...

ת. פעם היהודים היו מוכנים, היו שמחים להיהרג על קידוש ה'.[עי' 'שפתי כהן' עה"ת סו"פ וילך, מחנה חיים, הקדמת ח"ב, עמ' ט'] אבל היום - אין לנו כל כך הרבה כח...

 

ש. ומהי דעתך על התהפוכות של היחסים המשונים בין ארה"ב לישראל...

ת. הכל - זה הצגות. והממשלה, חלק מהממשלה של מדינת-ישראל, זה גם כן חלק של ההצגה. לא כדאי אפילו לחשוב על זה, כי זה הכל-הכל הצגה. ויש לפעמים דברים שצצים, וזה באמת, אבל משתמשים בזה בשביל לעשות פחד או משהו אחר.

ש. ההפגנות שיש עכשיו באמריקה, האם זה יתפתח?

ת. כל ההפגנות האלה באמריקה, הצגות. ממש הצגות. כי הם רוצים להשתלט על אמריקה, והם רוצים ליצור פחד. והם מביאים את המשטרה עם כל הציוד שלהם, הציוד החדשני שלהם. מה אתם אומרים על הרכישה החדשה של אמריקה: גליוטינות...! מביאים את זה עכשיו לאמריקה, גליוטינות! שמעתם דבר שכזה?!... בארצות-הברית, הרכבות שמובילות את האנשים אל מחנות-הריכוז של 'פימה'(FEMA)- יש להם שמה בִפְנִים גליוטינות. קשה להאמין, אבל עכשיו, ממשלת אמריקה, רִשְמִית, הזמינה את הגיליוטינות בשביל להרוג אנשים שקיבלו פסק-דין-מוות על רציחות או עבירות אחרות – אז עכשיו יהרגו אותם עם גיליוטינות! בשביל מה זה הדבר הזה...?! זה פשוט סתם בשביל להפחיד אנשים.

ש. מה רע ב'כסא החשמלי'...

ת. הוֹ, הכסא-החשמלי - זה כבר מזמן יצא. וזה באמת היה גרוע מאד. אבל עכשיו, מזה הרבה זמן שהם עושים את זה עם זריקה, להראות שהם יותר אנשים טובים, שעושים את זה הוּמַאנִית, בלי כאבים. אבל עכשיו הם רוצים לחזור להיות רעים, אבל הרבה יותר רעים מאשר קודם...

ש. חולמים כנראה על המהפכה הצרפתית...

ת. כן, נכון.

ש. בטח מגיע להם 'פרס אוסקר'... (פרס לשחקני סרטים מצטיינים)

ת. בודאי... הם שולטים בהוליווד, זה לא סתם. זה באמת - הם השולטים שם בהוליווד. ובגלל זה הם הוציאו את כל הסרטים האלה, בדיוק על כל הטירופים האלה שהם חולמים לעשות. ויש יותר מסרט אחד על יצורים שבאים מחוץ לכדור-הארץ להשתלט על העולם. היו הרבה סרטים שכאלו. והם הוציאו עכשיו סרטים רבים 'כאילו-אמיתיים'. לא כסיפור. מישהו הסריט... ממש הוליווד.

ש. כוכבים גדולים...

ת. לא הייתי אומר 'כוכבים'. הם רשעים. רשעים. הם הליכלוך של העולם, הם הטינופת. הם עם השטן, ימח שמו וזכרו.

ש. מה אתה אומר על התפרצות המגפות המסוכנות בעולם עכשיו?

ת. אבל בינתיים, ברוך ה', רוב המגפות היו יותר דיבורים מאשר מגפות... הרבה פחד. זה מה שהם מכניסים: פחד-ועוד-פחד-ועוד-פחד. אני, עם המחלה הזאת מאפריקה, שלא נדע, יש לי הרגשה שרוצים למכור הרבה חיסונים... הבעיה היא שאפשר למות גם מהחיסונים עצמם... והם גם נעזרים בזה בכדי לאסוף מידע על אנשים, לתפוס שליטה...

ש. איזו שליטה יש להם בעולם! ממש מדהים...

ת. יש להם שליטה, אבל גם אין להם. יש להם עד נקודה מסויימת. יש גם עוד דבר, שהם ביניהם - אין להם כל כך 'שלום-בית' אחד עם השני. טוב, אנחנו נראה איך שזה מסתדר...

 

ש. הרחוב מפחיד ביותר. השקר הולך ומחניק מיום ליום...

ת. נכון. טוב, מה להגיד, זה משהו שפשוט לא להאמין שהגענו למצב כל כך נמוך בכל העולם. ולראות את היהודים שהם הולכים אחרי כל העולם-הזה, עם כל המסעדות שלהם, ועם כל הבגדים הלא-צנועים שלהם, ועם זה שגם החרדים יש להם כל מיני עבירות-של-צניעות, שה' ישמור, שאף פעם לא היה, בודאי לא בין החרדים, ואם כן - אז איזה בודד אחד שרצה לברוח מהקב"ה. אבל היום אפשר להיות 'חרדי'- ולהוליד ממזר. הרחוב - מסוכן מאד. וה' שולח לנו את הערבים, שלפעמים הם דוקרים אנשים עם סכינים, כי הוא רוצה להגיד לנו שהרחוב זה לא בשבילנו בכלל.

ש. וכל החופשות האלו, שאנשים רצים אליהם כמו אחוזי-בולמוס...

ת. כן, כל החופשות. קודם היו 'בומבות' על הראש שלנו, עכשיו שכחו את כל הבומבות, ורצים עם הג'יפים ועם בריכות-השחיה וכו'. אסון אסון, כל בריכות-השחיה של החרדים, הפתוחים.

ש. מצד שני- עכשיו כל השקרים הגדולים נחשפים, וזה דבר שעוזר לפתוח עינים ולראות אמת...

ת. נכון, אבל לא תמיד אנחנו מבינים מהי אמת ומה לא. רק מישהו שהוא קרוב לה', שמשתדל להיות קרוב לה', ולא שקוע יותר מדי בתוך הגשמיות. חייבים גשמיות בסיסית בכדי לחיות, [עי' שעה"צ סי' קנ"ו ס"ק ג'] אבל כששקועים עמוק בתוך הגשמיות - זה מקלקל לנו את הרְאִיה של האמת ['כִּי הַשּׁוֹחַד...'] ואנחנו נהיים תלויים בדברים האלה, בצעצועים האלה. אז מי שהוא יותר קרוב לה', יש לו יותר סיכוי לראות את האמת כמות שהיא, אין לו פחד לגלות את השקר. אין לו את הפחד שלא יהיה לו את כל הגשמיות שלו. הוא רוצה להתפטר מזה. והקשר עם הציונים - זה אך ורק גשמיות, אין שום דבר של אידיאליזם בזה. אך ורק כסף. וכל 'העולם הזה' – הכל תלוי בכסף. ובלי כסף - אין להם אפשרות להיות איתם. הם חייבים להיות לפחות כמוהם.

ש. אבל גם אלה שלא מתחברים איתם, בכל זאת יוצרים מכנה משותף עם הסגנון שלהם...

ת. נכון, אבל הכל שייך ומתקשר לגשמיות. וכל המחשבות שלהם זה גם גשמי, זה המבט הגשמי של העולם ['עם הארציות', ר' מכתב מאליהו, ח"ב עמ' 47]. אין בזה שום רוחניות. כלום. זה הכל סתם גשמיות. ואין גשמיות בלי כסף. הכל גשמיות-גשמיות-גשמיות. 'טעם-החיים' עם ה'קוקה קולה', עם 'הֶכְשֵר'. ובאמריקה זה השיא של זה. בדיוק.

ש. וכל הטיולים שעל 'טהרת הקודש'...

ת. טיולים, טיולים, טיולים, בכל העולם. לא משנה אם זה מסוכן עכשיו, לא משנה כלום. העיקר: הטיולים. מוכנים להקריב את החיים שלהם בשביל הטיולים! בשביל הגשמיות. איזה טמטום-של-עולם. אז זהו, מה לעשות, מה לעשות... זוהי ממש ירידה מאד קשה. אבל יהיו יהודים שיעלו.

ש. איך קרתה הנפילה הנוראה הזו?! איום ונורא...

ת. אתם מבינים שזה כמו עם אליהו-הנביא והמזבחות, ושהאש נפלה על המזבח של עובדי-הבעל, כמו שכתוב בספרים [הדוה"א עמ' קכ"ב-ג', ועי' שם פרק ג' ד'], אז זה בדיוק מה שקורה עכשיו. וברוך ה', כי זה מראה שאנחנו קרובים מאד לגאולה. [ילקו"ש תהלים סו"פ מ"ד עה"פ: 'כִּי שָׁחָה לֶעָפָר נַפְשֵׁנוּ'].

 

ש. האם לא נקלענו עכשיו למצב כזה שאנחנו צריכים את ההגנה שלהם כנגד הטילים של הערבים?

ת. תראה. אני רק אגיד לך, המצב הוא המצב, ואנחנו לא צריכים את הציונים בכדי 'לעזור לנו'. אנחנו לא צריכים כלום. אנחנו בוטחים בה', והציונים יעשו מה שהם יעשו, והערבים יעשו מה שהם עושים. וזה המצב שהם יצרו. והם יצרו את זה בכוונה - הציונים הראשונים. וזה הכל- תכנית שלהם להביא לפתרון-האחרון-הסופי, לגמור את הדת, ואת היהודים, חס ושלום. וזה כל התיכנון של מדינת-ישראל: להפוך את זה לארץ כמו כל הארצות ['נִהְיֶה כַגּוֹיִם']. ובגלל זה לפיד יכול להגיד שאכפת לו שהילדים שלו יתחתנו עם גויים... וזה בדיוק הולך עם כל האידיאליזם שלהם, שככה בדיוק הם יגמרו את כל היהדות ואת היהודים, ח"ו. הם יעשו את כולם כל-כך הרבה לא-גרי-אמת עד שכבר הכל גויים. אבל ה' לאיתן!

ש. בטח רוצים בממשלה להביא הֵנָה חיילים זרים...

ת. בודאי שיביאו חיילים זרים. בודאי ובודאי. ועִם זה אנחנו נהיה זמן מה בשלטון-של-גויים, ולאמיתו של דבר, אנחנו כבר בשלטון של גויים. מה, האם הם לא גויים?! האם הם לא עושים לנו יותר גרוע מגויים?! צבא שמבקש, שמזמין שמנוולים יבואו להשתתף בצבא, איך אפשר לשלוח בחור לצבא שמבקש שכל 'הפייגלאך' האלה יבואו?!...

ש. כעת בגלל ה'נצחונות' והגאוה שלהם - זה רק עושה את זה יותר מסוכן, בדיוק כמו בזמן הבריונים שנלחמו עם הרומאים, שזה למעשה הביא את החורבן האכזרי לבסוף...

ת. נכון. אין שום אפשרות, מאז שהתחילו, הקימו את המדינה, אין שום אפשרות לעצור את זה. זה יתגלגל, וככה ה' עשה את זה, וזה יתגלגל - עד שזה יגיע לסוף. ה' כבר ישים סוף לזה.

אנשים לא מבינים. אנחנו בכלל לא צריכים שהם יהיו 'השמירה שלנו'. יש לנו את הקב"ה, והוא יכול להרוג את כל השונאים - וגמרנו. אבל היהודי-החרדי-הממוצע מסתכל ואומר: 'וַואוּ, הם מסביבנו, והם כל כך חזקים! אז בודאי אנחנו צריכים את הצבא, כי איך נשרוד בלי הצבא...', ויהודי-אמיתי אומר: 'אין לי כבר שום דבר מה לעשות, אני לא יכול לעצור את צה"ל, ואני לא יכול לעצור את הערבים, אז ה' יציל אותנו. וזה הכל.'

 

ש. אז באמת כל המציאות הזו רק מביאה אותנו לעזוב את כל הדברים, ולהתעסק אך ורק בהתקרבות לה'...

ת. זהו. להיות קרוב לה'.

ש. מה אפשר לומר על האסון הטראגי שקרה פה עם האברך הירושלמי הרב וואלס זכרונו לברכה בערב צום תשעה באב...

ת. טוב, ברור-ברור שזה מסר לכולם. זה מסר שבא לומר לכולם איפה אנחנו צריכים להיות. הוא היה לוחם אמיתי למען האמת. הוא נהרג, וה' הכריח את כל אלה שהיו נגדו לבוא ולהגיד דברים טובים עליו, ולהופיע בהמוניהם בהלוייה שלו, ואפילו שהם היו מאד נגד מה שהוא עשה.

ש. אבל בכל זאת היו כאלה שהמשיכו עם הדיבורים והסיפורים נגדו...

ת. אני מבין שהם אמרו כל מיני דברים. אבל זה לא משנה, ה' הכריח אותם לבוא וללוות אותו לאן שהוא צריך להגיע, לא היתה להם ברירה. בכל אופן, זה היה להם מאד קשה, וזה עשה להם ממש רע להגיע שמה, ואפילו עם כל הסיפורים שהם סיפרו - זה לא היה מספיק. כל כך שנאו אותו. אבל היו צריכים לעמוד שם כמו ילדים טובים ולתת לו כבוד. וזה בשבילם היה ממש כמו לאכול חצץ...

ש. מתקרבים לראש השנה. פעם דיברתם על שנת תשע"ה שזה אחרי הכל... תשע"ה זה כמו 'תשעה', תשעה ירחי לידה... [הגר"א ריש 'סבא דבי אתונא', ע"ש כה"ע].

ת. זה מה שאמרתי, ברור מאד, שיהיה לנו בית המקדש, בעזרת השם... במוצאי שביעית... הכל זה תהליך. והמשיח יבוא, ואני מקוה לראות אותו עוד בעי"ן-ה"א, ואחר כך במוצאי-שביעית צריך להיות הכל בנוי כבר, בעזרת השם. זה מה שאמרנו. אני לא יכול להגיד במדויק, כי ה' הוא המחליט, והוא יכול להחליט משהו אחֵר פתאום, אבל זה קרוב-קרוב, אין בכלל ספק.


'תָּשׁוּרִי מֵרֹאשׁ אֲמָנָה'. בענין האמונה והגאולה:

כ' רבנו בחיי זצ"ל בס' 'כד הקמח' אות א' 'אמונה' (בסוה"פ): "בא וראה כמה גדול כח האמונה, שלא נגאלו ישראל ממצרים אלא בשכר האמונה שנא' 'וַיַאֲמֵן הָעָם'. אף בגאולה העתידה עתידין להגאל בשכר האמונה שנ' (ישעיה מ'): 'פִּתְחוּ שְׁעָרִים וְיָבֹא גוֹי צַדִּיק שׁוֹמֵר אֱמוּנִים', ע"ש.  
ציונים ומקורות: צפניה ג' י"ב: 'וְהִשְׁאַרְתִּי בְקִרְבֵּךְ עַם עָנִי וָדָל, וְחָסוּ בְּשֵׁם ה'', עי' רש"י פ' חלק צח. ד"ה וחסו בשם ה' וז"ל: 'כלומר שתבא להם גאולה ויחסו בצל ש'ד'י, ע"כ. ר' הפטרת פ' ויקרא. עי' מקו"צ שהובאו במסר 'בין ידידים', דניאל פרק 187. 'פרי צדיק' לר"צ הכהן זצ"ל, פר' שמות ו' ופר' דברים ד'. ספר 'אור יחזקאל' ג', אמונה, מאמרי הגאולה. ס' הליקוט 'מצות הביטחון' מאות קל"ה והלאה. ר' באורך דברי הח"ח זצ"ל במאמר 'ציפית לישועה' ומאמר 'זכור למרים' פרק כ'. סיום תפילת ובלצ"ג: 'חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם, כָּל הַמְיַחֲלִים לַה'.        

ואם היהודים לא יבינו את המסר...

תקשור עם בנימין, ירושלים, מוצ"ש כ"ח מנחם-אב ה'תשע"ד


אני רוצה לומר לכם: יש לנו רק דבר אחד, וזה - הקשר שלנו עם הקב"ה. אין משהו יותר אמיתי מזה. לא החברים ולא החבירות, ולא הבעלים ולא הנשים, ולא הילדים ולא הילָדוֹת שלנו. הכל משתנה מגלגול לגלגול. אבל דבר אחד נשאר נצחי, וזה - הקשר שלנו עם הקב"ה. אנחנו הילדים - והוא האבא. אנחנו עַמּוֹ - והוא הכל-יכול. ואנחנו רק מקבלים את האמת, והכל מתורתו. אין משהו אחר.

וזה כל מה שאנחנו צריכים ללמוד מכל ההיסטוריה, מהאדם הראשון ועד היום הזה, ועד הגאולה השלמה. זה מה שה' רוצה ללמד אותנו: 'אין עוד מלבדו'! אין שום דבר ['אֵין עוֹד']. אין לנו כלום - רק הקשר שלנו אתו. לא עם הבתים שלנו, לא עם המכוניות שלנו, לא עם התחביבים שלנו, לא עם העבודה שלנו, לא עם שום קרוב שלנו, ולא עם הידידים שלנו. זה הכל חולף ונעלם. מה שנשאר - זה אך ורק אנחנו והקב"ה. אין יותר.

ומי שמבין את זה ['וְיָדַעְתָּ הַיּוֹם'], ולומד את זה, ומפנים את זה ['וַהֲשֵׁבוֹתָ אֶל לְבָבֶךָ'], ושזה חלק ממנו, שהוא בטוח בזה במיליון אחוז - הוא מקבל את רוב ההנאה הרוחנית אך ורק ישיר מהקב"ה. ורק אדם כזה יעבור את הצרות שיבואו עלינו, ה' ישמור, בעתיד הקרוב, ושכבר התחילו. האדם הזה יכול לעבור את כל הצרות האלה, ולצאת עם חיוך על הפנים ['אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ'] ישר לתוך העולם-הבא של משיח.

ושאר היהודים האמיתיים שלא מרגישים את זה - ה' יביא אותם להרבה סבל, עד שיבינו שאין עוד מלבדו. זהו זה. "אין עוד מלבדו"! וכאשר נגיע לעולם של משיח – זה יהיה החיים שלנו, בלי שאלות, בלי גשמיות שתבלבל אותנו. ויהיה לנו כל מה שאנחנו צריכים [רמב"ם סוף הל' מלכים]. אבל אנחנו רק נרצה את הקשר שלנו עם הקב"ה, לא תהיה שום מטרה אחרת בחיים [מס"י פ"א], רק הדבר הזה: להגיע לעוד אמת, ולעוד אמת, ועוד אמת, בלי סוף. לנצח.

[מזמור מ"ג: 'שְׁלַח אוֹרְךָ וַאֲמִתְּךָ, הֵמָּה יַנְחוּנִי...'. עי' רמב"ם הל' תשובה פ"ח ה"ב ופרק י', מאמר העיקרים לרמח"ל 'בגאולה', 'דעת תבונות' אות ל"ד, ור' אבן שלמה להגר"א סו"פ י"א].

 

ש. השאלה היא איך מגיעים לקירבה הזאת, להרגשה הזאת?

ת. אני לא יכול להגיד לכם בדיוק. אני רק יכול להגיד לכם עוד פעם: שום דבר לא שייך לנו - לא האנשים מסביבנו, לא הקרובים מסביבנו, לא הבתים, לא שום דבר גשמי, ולא שום קירבה של בני אדם. רק הקדוש ברוך הוא ['כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וה' יַאַסְפֵנִי']. ואם אתם רוצים קשר עם הקב"ה –אז בבקשה, תעשו קשר. תתבודדו, תדברו אתו. ואתם רואים שאם אתם מדברים ומבקשים ממנו - יש תשובה. וזה לא לוקח הרבה זמן עד שהתשובה מגיעה, בדרך כלל. 
[ואתחנן פרק ד': 'כִּי מִי גוֹי גָּדוֹל אֲשֶׁר לוֹ אֱלֹקִים קְרֹבִים אֵלָיו, כַּה' אֱלֹקֵינוּ בְּכָל קָרְאֵנוּ אֵלָיו'. 'קָרוֹב ה' לְכָל קֹרְאָיו, לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת..., מתפילת 'אַשְׁרֵי'. ור' קוא"ג חזו"א ב'].


ש. וזה אומר שצריך יותר ויותר להתנתק מדברים אחרים...

ת. להתנתק מכל הרגשות. רגשות - זה הדבר הכי קשה. וזה מלא יצר הרע, אבל צריכים להתנתק, לנטרל את הרגשות האלו. צריכים לאהוב את הילדים שלנו, ואת הידידים שלנו, וכו' - אבל להבין שזה זמני.[ר' סוף מסר 'העולם גועש']

ש. בית כנסת נחרב בהפגזה, וגם יש נהרגים, מהו המסר?

ת. ברור מאד. דבר ראשון, צה"ל צריך לעשות תשובה. דבר שני, הממשלה צריכה לעשות תשובה. דבר שלישי, כל העם צריך לעשות תשובה. להבין שעכשיו הם חיים רק על נס, ולא יותר ולא פחות. ואם זה נס - אז צריך רק להגיד לקב"ה:'תודה'. ולא לצה"ל, ולא ל'כיפת-הברזל', ולא לשום דבר. אך ורק לקב"ה.['אַשּׁוּר לֹא יוֹשִׁיעֵנוּ, עַל סוּס לֹא נִרְכָּב, וְלֹא נֹאמַר עוֹד אֱלֹהֵינוּ לְמַעֲשֵׂה יָדֵינוּ...'. הפטרת שבת שובה].

ש. והעובדה שבית כנסת הוא זה שנפגע - מה זה אומר?

ת. בית-כנסת, אם נפל שם רסיסים או רקטה - אז ברור מאד. כנראה שהתפילות שלנו אינן אמיתיות כל כך. ואם ח"ו, ח"ו, המצב יחמיר - אז אוי-ואבוי לנו אם לא מקבלים את המסר.

ש. חרדים, לרוב, לא יקבלו את המסר, אז למי מחכים?

ת. אני מאמין שכל יהודי אמיתי - כן יקבל את המסר.

המשך תיקשור עם אהרל'ה:

אני רוצה לומר שאם היהודים לא יעשו תשובה ולא יבינו מה שבנימין כתב, אז ה' יביא אותם להבנה הזאת, ה' ישמור, שיבינו שאין עוד מלבדו. ולא שום דבר. ואם חס ושלום, הקב"ה מתחיל להראות לנו שאין לנו כלום רק אותו - אז זה לא יהיה קל. זה יהיה קשה ביותר [רמב"ם ריש הל' תעניות, רבנו יונה שע"ת שער ב' אות ב' והלאה, ר' דברי הרמ"ק בס' 'אלימה', ובס' 'חסד לאברהם'. הובאו במאמרו של מוישל'ה 'הגאולה' סידרה ב' חלק 7].

אני מציע לעם ישראל לעשות תשובה מהר. כל המלחמה הזאת - זה התחלה. זו רק ההתחלה. ויש עוד מלא-מלא דברים שעוד עומדים להיות. וכדאי לנו להבין עכשיו ש'אין עוד מלבדו', שהוא נותן לנו את הכל, והוא הכל יכול.

דניאל
בנימין
לוח אותיות התקשור
דניאל


E-Mail | דואר אלקטרוניהישארו מעודכנים תמיד מה חדש באתר.
Stay tuned always what is new.

שם | name

דוא"ל | Email


לאתר זה נכנסו 6972446 פעמים
היום - 27/10/21