דניאל: להגיע לנצח

להגיע לנצח

בס"ד, תקשור עם דניאל, ירושלים, ח' תמוז תשע"ו


בקשתי מאבא שלי לתת לי לכתוב את המסר האחרון בדפים אלה. אני מרגיש בכל זאת שהרבה מעם-ישראל ישֵנים, לא רוצים לדעת, רוצים להמשיך את החיים כמו שהם היו, אבל בעתיד הקרוב כל זה יֵעלם ולא רוצים לקבל את זה, אפילו שזה ברור מאד.

נכון שהעיתונות הרגילה לא כותבת על זה, פה ושם יש רמזים, אבל יחד עם זה אנחנו יודעים כי מה שהם כותבים זה ממש משונה מאד. החדשות משונות, אבל אנחנו לא רוצים לחשוב, אנחנו מפחדים ברוב המקרים לשנות את דרך חיינו.

אבל הדרך שעמ"י הולך, לפחות רוב העם הולך – זו הדרך לסוף-לא-טוב, ולכן חייבים לקום, להתעורר, לתפוס את עצמנו ולהגיד: 'הֵי, רגע, לאן אני הולך?... מה אני עושה?... אני נהייתי כמו גוי! אמנם יש לי עוד זָקָן... יש לי עוד פאות... יש לי עוד כובע, אני לבוש שחור לבן... אבל המחשבות שלי איפה הן?... אני מוותר על החינוך של הילדים שלי, שפעם היה קדוש, ונותן לרשעים להכניס כל מיני מושגים שנוגדים ממש את רצון ה'! אני מרשה לאשה ולילדות ללכת לא-צנועות, עם פאות נכריות העשויות משער אמיתי או שנראות כמו שער אמיתי, והן נראות לא-נשואות, וזה מושך מאד ומכשיל את הרבים, ושמלות צמודות וקצרות – גם לבנות וגם לאשה, גרביים שקופות וכו'...'

ובכלל שכחנו שאסור לאכול ברחוב. והילדות הולכות ברחוב מדברות, וצוחקות בקול רם, משתוללות, ומושכות תשומת לב. והכי גרוע – שאף אחד לא שם לב שירדנו כל-כך. חלק מאתנו בטוחים שזו היתה המסורת של הדורות הקודמים, וזה נכון, היו מקולקלים בתוכנו, אפילו שנחשבו לחרדים כבר לפני מלחמת-העולם-השניה, שאז התחילה הירידה הגדולה יחד עם תנועת ההשכלה.

ועכשיו אנחנו בבעיה גדולה, כי גם הגברים עסוקים עם הגשמיות ושכחו מה זה רוחניות, שכחו שיש להם נשמה ["נְשָׁמָה שֶׁנָּתַתָּ בִּי. טְהוֹרָה הִיא.."]. כן, נכון, לומדים, מתפללים, מתלבשים כמו יהודים-חרדים, אבל אצל הרבה מהם זו רק תחפושת, זו רק חיצוניות. בִּפְנִים הם נמשכים לעולם הגשמי, "הדמוקרטי", עם כל העבירות שלו. יש לנו מכשירים שמכשילים אותנו, יש לנו רחוב שמכשיל אותנו, אפילו שזה רחוב 'כביכול חרדי'. יש כל מיני דברים שמושכים אותנו מדרך האמת לשקר, כי איבדנו את הקשר שהיה לנו פעם עם הקב"ה, קשר שהיה כל-כך חזק. פעם יהודים היו מוכנים למות ולא ליפול בידיהם של הגוים שיהפכו אותם לגוי. לא היו מוכנים בשום פנים ואופן; והיום, המחשבה שיהודי צריך להקריב את עצמו – אפילו בדברים קטנים, בשביל היהדות שלו – זה רחוק מאד.

פעם היו יהודים גדולים כאלה שאלה היו כל החיים שלהם – הקירבה שלהם לקדוש ברוך הוא, וזה לא הסתכם בלבוש ובתפילה מספר פעמים ביום, זה לא היה שייך רק לַזָּקָן שלו, הוא היה כולו עם הקב"ה, עם פחד איום ונורא שחס ושלום הוא לא יעשה משהו שיכעיס את הבורא, את הכל יכול – הקב"ה. הם לא פחדו למות כי העולם הבא היה מציאותי עבורם. ואנחנו, בדור הזה שקועים כל-כך בתוך הגשמיות שהעולם הבא זה מפחיד. פעם אפילו מהגהינום לא פחדו, כי ידעו שזה יביא אותם לגן-עדן.

אני רוצה שיהיה ברור לכולם: בעתיד הקרוב ביותר אנחנו לא נכיר את העולם הזה. הרבה אנשים כבר תפסו והתחילו לפחד 'בגדול' ממה שהם רואים, כי הכיוון שבו העולם הולך כבר – כל מיני אסונות טבע, תאונות, טרגדיות – מראה לנו שהעולם השתנה. זה לא כמו פעם שמתכננים טיסה לפה-ולשם, עושים כל מיני חופשות, נופשים וכו'. לא, אנשים חושבים פעמיים, אולי יש סכנה לאן שאנחנו הולכים?... אולי יש שם ערבים שירצו לרצוח אותנו?...

וישנן סופות-טורנדו שאף פעם לא היו, לפחות לא בהיקף של השנים האחרונות. ויחד עם זה – קר מתי שצריך להיות חם, וחם מתי שצריך להיות קריר יותר. המצב של האוכל מאד קשה עכשיו, כי מוסיפים כל מיני דברים לאוכל שלנו שהוא ממש מורעל, וזה ידוע עכשיו. רק ה' יודע כמה מחלות זה הביא לנו, ה' ישמור. ומוסיפים למים פלואוריד, ומי יודע מה עוד. הביצים הם לא ביצים, הבשר הוא לא בשר – שום דבר כבר לא כמו שהיה פעם. וזה לא נותן לנו את התזונה שאנחנו צריכים – אז הולכים לקנות ויטמינים... אבל גם הויטמינים זה מסוכן, הכל מסוכן. ובני אדם מתחילים להבין שקורה משהו.

ברור, בעתיד הקרוב כל המעצמות הולכות לכיוון של מלחמה גרעינית, והם כבר אומרים את זה. אם זה רוסיה נגד אמריקה, או צפון-קוריאה נגד אמריקה, או סין נגד אמריקה וכו'. הכל השתנה, ואנחנו עומדים לפני מלחמה שאף-אחד לא מבין למה. ואמריקה הגדולה תיפול. בעצם היא כבר נפלה, רק עוד לא מרגישים את זה לגמרי, אבל הרשעים כבר השתלטו עליה.

הולכות להיות מהומות קשות – ואף אחד לא מבין בדיוק למה. הרבה מקרי רצח בארה"ב, כושים הורגים שוטרים, שוטרים הורגים כושים, וזה תמיד היה, אבל עכשיו עושים פרסום גדול מזה. וחלק גדול מזה – מתוכנן כדי לעורר מחלוקות בין בני אדם, איך אומרים? 'הַפְרֵד וּמְשׁוֹל'. וזו דרכם של הרשעים, כמו שאמרנו פעם, זה לא ארץ-נגד-ארץ, זה הרשעים נגד האוכלוסיה של העולם, והם כבר שולטים בכל ארצות המערב כמעט, ועכשיו הם רוצים לשלוט לגמרי.

הם עשו חשבונות שמספיקה להם אוכלוסיה של 500 מיליון עבדים, 10% מגודל האוכלוסיה בכדור-הארץ כיום, ואת יתר ה-90% תכננו להשמיד. והנה הם גילו שמגיע הכוכב, והקטסטרופות שהוא מביא (צונאמי בגובה מאות מטרים לחופי האוקיאנוס, רעידות-אדמה בדרגת 10, התפרצויות הרי-געש בכל העולם, התפוצצות של מאות תחנות-כח גרעיניות שיגרמו לזיהום אויר ומים בקנה מידה עצום, אלפי מטאורים וכו') – יעשו להם את העבודה. אבל הם לא יודעים שהכוכב שנשלח ע"י הקב"ה ישמיד גם אותם...

עכשיו שתדעו, הם לא בנו את הבונקרים הגדולים והמפוארים האלה, שלצורך הבניה של זה גנבו מכל הבנקים הגדולים בעולם, מכל הממשלות של המערב, והם בנו אותם בכל אמריקה, אירופה, אוסטרליה וגם בישראל – הם לא בנו אותם סתם. הם יודעים מה שעומד להיות. הם מדברים, באמריקה הנשיא והאנשים שלו, וגם באירופה ובארצות אחרות, מדברים על קטסטרופה, על אסון ענקי שחייב להיות. הם לא אומרים שיכול להיות – אומרים ש'חייב להיות', ולמה זה חייב להיות? הם לא אומרים, גם לא אומרים מה זה בדיוק. ואני אומר לכם: השביט בא, וזה יעשה הרס של העולם הזה, ורק נס יציל את היהודים ועוד כמה גוים, רק נס. באופן הגיוני אי אפשר לשרוד מכזה דבר, אבל נשרוד כקהילה שלמה בארץ-ישראל. גם בחו"ל יהיו יהודים שישרדו, אך לא בקהילות, לא בקבוצות – אלא כבודדים.

ובארץ, כשהרשעים שישארו יגיעו להילחם נגדנו אחרי שהכוכב עובר, הם ימצאו יהודים שחיים לפי התורה, והמדינה שהרשעים פה הקימו יחד עם כל הרשעים האחרים בעולם - לא תהיה. ארץ-ישראל תהיה עם יהודים שומרי-מצוות קרובים לה'. ואז יגיע גוג ומגוג, ודעו לכם: זה יהיה בעתיד הקרוב! ואם אתם רוצים להינצל – תתחילו להתפלל, תתחילו ליצור קשר עם הקב"ה, תתחילו להיראות כמו יהודים, ולא כמו הגוים. אברך או בחור שהולך עם לבוש-של-חרדי ומסריח מאפטר-שייב – זה לא בחור רציני, זה מסלק את השכינה ממנו, כי משהו פגום בו. אנחנו חייבים לחזור לאמת.

העולם הזה, העולם שלנו עכשיו, זה עולם שהשטן ימח-שמו-וזכרו השתלט עליו, חוץ מכמה נשמות - הוא השתלט על רוב האוכלוסיה של העולם. וכמו שאמרתי הרבה פעמים הפצצות הגרעיניות של בני-אדם לא יהרסו את העולם, רק הקב"ה יכול להרוס את העולם שהוא ברא. ואנחנו, אלה שמשתדלים להיות קרובים לקב"ה, שרוצים את העולם-הבא, שרוצים ומחכים כל הזמן למשיח ולא דוחים את זה בגלל שיש להם בית כזה יפה, וזה מפריע להם שעכשיו נצטרך לאבד את הכל ולחיות חיים אחרים, חיים יותר רוחניים. סוף סוף נהנים מהגשמיות אז לעזוב את כל זה?!... לא, רק אלה שמחכים לו באמת, שמחכים למשיח צדקנו מזרע דוד, רק אלה שרוצים לחיות חיים שבהם יתקרבו יותר ויותר לקב"ה, לעזוב את הגשמיות חוץ ממה שאנחנו צריכים בשביל לחיות, שכל התענוג שלנו זה הקשר עם הקב"ה ולהשתדל לעשות את רצונו – רק אלה ישרדו.

והערב-רב, אלה שנדבקו אלינו ועושים לנו הרבה בעיות היום, הם המלשינים, הם אלה שעושים את המחלוקות בין יהודי ליהודי, בין חסידים לליטאים, בין חסידות אחת לחסידות שניה, בין קבוצת ליטאים אחת לקבוצת ליטאים אחרת – כל אלה ייעלמו [ר' באבן שלמה להגר"א פי"א סעיף ו'].

ויהיו ימי חושך מהכוכב הזה [ספר הזוהר, שמות ז' ב': כדין יתחשך כל עלמא חמש עשרה יומין, וסגיאין מעמא דישראל יהון מתין בההוא חשוכא, ועל דא כתיב 'כי הנה החשך יכסה ארץ וערפל לאומים'...] וברגע שניפטר מהם – זה יהיה הסוף. הם ירצו להיות בצד של הגוים, והם ימותו יחד איתם.

ואנחנו, עם ישראל, סוף סוף נגיע לאמת. אפילו אז לא נגיע לאמת המושלמת, כי עוד לא נגיע לרמה כל כך גבוהה, אבל נגיע לרמה שנראה את ההבדל בין האמת לשקר, נגיע לרמה שהיצר-הרע כבר לא ישלוט עלינו, נגיע לרמה שהנשמה שלנו תרצה רק להידבק לקב"ה - ושום דבר אחר לא יהיה מעניין. אלה יהיו כל החיים שלנו. וכשאני אומר את זה – אני כבר מרגיש כמה כאלה, שקוראים לעצמם יהודים, שזה מפריע להם. הם יכולים גם להגיד שזה משעמם, צריכים תכל'ס (תכלית, רווח ממשי) לפעמים, לומדים כל השנה וצריכים קצת חופש-בין-הזמנים. וזה שקר, זה מראה שהבן-אדם לא במקום. הוא בתוך השקר. וכל אחד שהיום, ברגע זה, משתוקק לזה – הוא בטוח ינצל. ויהודים שעוד יעשו תשובה בשלבים מתקדמים יותר – גם יקבלו משיח.

וברגע שנקבל משיח – נשכח לגמרי מכל המלחמות, מכל הפוגרומים, מהנאצים ימח שמם וזכרם, מכל הרשעים שניסו להפריד בינינו לבין הקב"ה. ניפטר, נגמור אתם, ואנחנו נהיה רק עם הקב"ה. שוב, אנחנו נשכח מכל מה שהיה ['הָיִינוּ כְּחוֹלְמִים...'], נראה את כל הדברים לגמרי אחרת, אך זה יהיה טבעי וכמו שצריך להיות. ואז אפשר באמת להתחיל לעלות ולעלות ולעלות עד אין סוף.

אבא, קודם כל אני רוצה להודות לה' שהכניס אותי למשפחה כזו. כולם דואגים לי, אבל אבא, אתה איתי בהבנה, ולכן אני יכול לדבר, יכול להביע את כל הדברים האלה. ולא רק זה, ה' עזר לך לעלות, וקצת מהעליה שלך – אני נשלחתי בשביל זה. ברוך ה' שיכולתי לתת לך גם, ולא רק אתה נותן לי כל הזמן. עכשיו אבא, יבוא רגע האמת, ואני כ"כ שמח שאתה מגיע לזה, באמת עם האמת. עברת כ"כ הרבה שלבים, אבל אתה עכשיו קרוב לאמת. זה לא מושלם, אבל אף אחד מאתנו לא מושלם, אנחנו נוכל להיות מושלמים רק כשהיצר-הרע לא יהיה בכלל. שוב, אני מודה לה' בשביל אבא שיכול להבין ויכול להקריב את עצמו בשביל להביא את האמת לעולם. אני מבקש מהקב"ה שיעזור לכל עם-ישראל להבין את האמת, מבפנים ומבחוץ, לעזוב את הגשמיות והשקר, לעזוב את היצר-הרע ולהגיע לנצח.


 

הנשמה היהודית שלנו היא נצחית

Our Jewish Souls are Eternal

מוישל'ה, ה' באייר תשע"ו 13/5/2016


אמא, נראה כאילו כל העולם השתגע, מטורף, משוגע. אנחנו כבר אחרי הזמן. אני מציע לכל היהודים הטובים שלא מקיימים מצוות להתחיל ברצינות בתהליך של תשובה, לחנך את עצמם מה זה אומר 'להיות יהודי' מנקודת מבט של היהודים החרדים, של העם היהודי שלנו. נסו לחזור בתשובה עם כל הלב והנשמה שלכם, תזילו דמעות בשל העבירות שלכם.

כל אחד יכול לראות שהעולם כבר יצא מכלל שליטה. אפילו הרשעים מאבדים שליטה, הם משלים את עצמם כבר מאות שנים ובטוחים, כמו נמרוד הרשע, שיוכלו להתגבר חס-ושלום על הקדוש ברוך הוא, אבל לפני שהם יכנסו לבונקרים שלהם הם כבר ילמדו כי רק ה' הוא הכל יכול. הם יכנסו לבונקרים שלהם עם פחד גדול וספק שמא זה יהיה מקום הקבורה שלהם.

עם ישראל, העולם נברא עבורנו, עבור הנשמות היהודיות הנצחיות שלנו. הנשמה שלנו היא נצחית, חלק מה' עצמו, ונוכל לעלות רוחנית מעלה מעלה, להתקרב יותר ויותר אל הבורא, לאבינו הכל יכול, הקדוש ברוך הוא.

אז עם ישראל, אם אתם באמת יהודים עם נשמה יהודית, תוכלו להינצל על ידי הקב"ה, ולא משנה כמה קשה זה יהיה. תצטרכו לעשות תשובה, ואם לא – זה רק יהיה לכם הרבה יותר קשה. הנשמה הנצחית של כל יהודי יודעת את האמת, ובסופו של דבר, כל יהודי אמיתי יחזור בתשובה לגמרי.

אנו רואים מוות והרס סביבנו. אנו רואים את העולם נופל סביבנו ואנחנו נשארים שלמים. ואחרי הכל, כאשר האבק ישקע והמים ישקטו, השמש תזרח שוב עלינו, ואנחנו נהיה אנשים חדשים בלי יצר-הרע [יחזקאל י"א י"ט: 'וְנָתַתִּי לָהֶם לֵב אֶחָד, וְרוּחַ חֲדָשָׁה אֶתֵּן בְּקִרְבְּכֶם. וַהֲסִרֹתִי לֵב הָאֶבֶן מִבְּשָׂרָם, וְנָתַתִּי לָהֶם לֵב בָּשָׂר: לְמַעַן בְּחֻקֹּתַי יֵלֵכוּ, וְאֶת מִשְׁפָּטַי יִשְׁמְרוּ וְעָשׂוּ אֹתָם. וְהָיוּ לִי לְעָם, וַאֲנִי אֶהְיֶה לָהֶם לֵאלֹקִים...'], כולנו ניקרא אל החופה, וטקס החתונה יתחיל. גוט שבת.


 

הלא-יאומן עומד להתרחש

The Unthinkable Is About To Happen

מוישל'ה, ט"ז ניסן תשע"ו (24 באפריל 2016)


אמא, אני מצטער שבגללי את נאלצת לעבור סבל כזה נורא, אבל פסח זה - הוא מיוחד, אנחנו מתקרבים לסוף, וה' מעביר אזהרה חמורה באמצעותי. העובדה הזאת (פציעתו של מוישל'ה בעת אפיית המצות) אשר קרתה מספר דקות לפני פסח, היא רק סימן עבורי שאני צריך להעביר את המסר בצורה ברורה יותר לעולם, כי אנו מתקרבים לטרגדיה שכמותה אנחנו לא יכולים אפילו לנסות לדמיין.

למרות שהרבה אנשים כתבו על זה, רק המעטים שישרדו ידעו כי שרדו רק בזכות ניסים. אין שום דרך אחרת לשרוד. (פורסם לאחרונה בעיתונות שהחודש הקודם היה החודש הכי חם מאז שהחלו לתעד ברשומות את מידות החום, וזה כאשר הכוכב נמצא במרחק מאות מיליוני ק"מ מכדור-הארץ, אז אפשר לתאר מה יהיה כאשר קרוב יהיה קרוב והמזגנים לא יעבדו...). ['כִּי הִנֵּה הַיּוֹם בָּא בֹּעֵר כַּתַּנּוּר וְהָיוּ כָל זֵדִים וְכָל עֹשֵׂה רִשְׁעָה קַשׁ וְלִהַט אֹתָם הַיּוֹם הַבָּא אָמַר ה' אֲשֶׁר לֹא יַעֲזֹב לָהֶם שֹׁרֶשׁ וְעָנָף', מלאכי סו"פ ג']

ניתן לעשות את כל ההכנות (אגירת מים, מזון וכו') אבל הם יעזרו לך רק אם יהיו לך זכויות. עד היום כנראה לא העברתי את המסר מספיק חזק וברור, אז ה' הכריח אותי לעשות את זה ברור יותר. יהודים! קחו את עצמכם בידיים.

אני ילד קטן, הלכתי עם אבא שלי לצפות ערב-פסח באפיית מצות על ידי אחד הצדיקים בעולם הזה, ודבר מוזר מאוד קרה. פיסת ציוד כבד המשמש לאפייה נפלה על היד שלי, היה לי כאב חזק ואחת אצבעות שלי נפצעה קשה. ברוך ה', למרות שאושפזתי לזמן קצר, ה' רחם עלי וזה לא החמיר. זו היתה אזהרה בשבילי על מנת להזהיר את עם ישראל ואת כל העולם כי דברים שלא יעלו על הדעת עומדים לקרות, ולמרות שעברנו הרבה מצבים שלא היינו מאמינים שיקרו – עכשיו זה הולך להיות הרבה יותר גרוע מהמצב הקיים.

האירועים בעתיד יהיו בקרוב מאוד, ואנחנו חייבים לעשות תשובה שלמה. אנחנו חייבים להתחיל עכשיו לחזור לה' גם אם אנחנו חושבים שאנחנו קרובים לבורא עולם.

כל יהודי בעולם הזה יכול להתקרב לנצח ואני מבקש מכולם, בבקשה, תתחילו להבין שהעולם הזה הוא רק אשליה. כי הגוף שלנו עם כל התאוות והתשוקות שלו הוא לגמרי נגד מה שה' רוצה שנהיה בסופו של דבר, יש לנו את היכולת לנצח את היצר הרע לגמרי וללכת רק בדרכו של היצר הטוב, כלומר לעשות רק את רצון ה' בשלמות, על-מנת להתקרב לה' ללא דרישות וללא שום רצון מלבד להיות קרוב אליו ולעשות את רצונו. אני לא יודע איך להדגיש מספיק חזק עד כמה אנחנו צריכים להתרכז בדברים האלה.

העולם בו אנו חיים היום בנוי על 'שיטות' – קומוניזם, סוציאליזם, פשיזם, ציוניזם וכו' אבל אף אחת מכל אלה לא בשבילנו! אנחנו יהודים ואנחנו צריכים להיות קרובים לבורא עולם וזה כל מה שאנחנו צריכים לעשות, רצונו בלבד. אנחנו לא יכולים לשנות את רצון ה' כדי שזה יתאים לנו או לרצונותינו.

אנחנו צריכים כל הזמן לשאוף להבין יותר ויותר מה ה' רוצה מאתנו, לקיים כל אחת מהמילים הכתובות והלא כתובות שלו (תורה שבכתב ותורה שבע"פ), ללכת לגמרי על פי הרבנים והצדיקים שה' שלח לנו, החל מאברהם אבינו שהיה היהודי הראשון אשר הביא אנשים לאמונה בה', משה רבנו שהיה שליח משמים לתת לנו את תורתנו הקדושה והתורה שבעל-פה, ומסרה ליהושע, ומיהושע לזקנים, ומהזקנים לנביאים ומהנביאים לאנשי כנסת הגדולה, גאונים, ראשונים, אחרונים... עד עצם היום הזה.

בכל אופן מאחר והדור הזה כל-כך נמוך – זה לא כל כך ברור היום – מי הוא צדיק גדול ומי לא. עדיף ללכת בדרכם של הצדיקים מהדורות הקודמים, ולא לחרוג מדרכיהם. נעלה לציון שלהם ונתפלל להדרכה. יש צדיקים גדולים קבורים בכל רחבי העולם וכמובן בארץ ישראל. בכל מקום שבו אתה גר שם, חייב להיות קבר של צדיק. עלה אל הציון של הצדיק ותתחנן שיעלה אל כסא הכבוד ויתחנן לה' שישלח גאולה שלמה לדור הכל-כך נמוך שלנו, שלא ניעלם לגמרי ברפש, זוהמה, טומאה ופריצות המציפים את העולם כולו.

אני לא יודע אם ציינתי זאת מספיק ברור – אנחנו נמצאים במצב של חיים או מוות רוחני, כלומר שלא רק הגוף שלנו על כף המאזניים, גם נשמותינו. אז אני מתחנן לפניך – זאת ההזדמנות האחרונה שלנו.

בדרך כלל כשאנו קמים בבוקר השמש עדיין זורחת כרגיל. העולם פחות או יותר כמו שאנחנו בדרך כלל מכירים אותו. יש לנו אוכל, יש לנו בית, יש לנו מכונית, אנחנו נשואים, יש לנו ילדים שהולכים לבתי הספר וכו'. ומגיע הזמן שכל זה ישתנה לגמרי וזה יהיה הסוף לכל אלה שלא הולכים בדרך ה'.

ולכל אלה שמנסים בכל כוחם ללכת בדרך ה', לעשות את רצון ה' – תהיה להם התחלה חדשה אשר תימשך לנצח.

חג כשר ושמח לכל אחיי היהודים, אני מבקש מכם לקחת את המילים שלי ברצינות.

אבא: האם האצבע הולכת להיראות נורא או שזה יתרפא כראוי?

מוישל'ה: אל תדאג, אני אמצא שידוך בע"ה...

 

 

דניאל
בנימין
לוח אותיות התקשור
דניאל


E-Mail | דואר אלקטרוניהישארו מעודכנים תמיד מה חדש באתר.
Stay tuned always what is new.

שם | name

דוא"ל | Email


לאתר זה נכנסו 6972486 פעמים
היום - 27/10/21