שאלות ותשובות - חלק 8א
 

שאלות ותשובות - פרק 8,  כ"ח באייר התשס"ז  (16/5/2007)

(1)
כותרת: זכויות יוצרים
שואל:   מאור מחיפה
שאלה:  אני יכול לפרסם את מה שכתבתם פה ? בבקשה זה יחזק הרבה
.
דניאל:  נבקש לראות קודם, על מנת לראות שזה נאמן למקור
.


(2)
נושא:  גילגולים,  תיקונים, גן-עדן, גהינום
שואל:  מלאכי  (16/5/2007)
שאלה: האם בסוף כל הנשמות יתוקנו ?
דניאל
:
מלאכי, נגיד את זה בצורה
הכי פשוטה שאפשר: הקב"ה ברא את העולם ואת בני האדם, הוא הציע את התורה לכל העמים, רק עם ישראל היה מוכן לשמור תורה ומצוות. לכן אנחנו עם סגולה. אנחנו חוזרים גלגול אחרי גלגול לעשות תיקונים לנשמות. התיקונים האלה הם לא קלים וזה לא נגמר כאשר האדם ניפטר. זה יכול להמשיך להתגלגל או לקבל תיקון שחסר בגהינום ל"ע אבל גהינום זה לא סוף פסוק בד"כ. העולם הבא - גם מתקן, גהינום מתקן מה שלא תוקן בעולם הזה ולכן כדאי מאד להבין - שאדם הולך לגהינום ל"ע, הוא עובר את הזמן שם (שקצוב לו) ויכול להיכנס לגן עדן. יש רשעים ענקים שהעונש שלהם זה לנצח, אבל באיזה שלב הם נגמרים גם. אך רוב הנשמות היהודיות שוקלים את הטוב ואת הרע, מה שטוב מספיק חלק הולכים לגן עדן, חלק הולכים לגהינום לכל מיני שלבים בגהינום (שבעה מדורי גהינום?) ומקבלים תיקון, ומגהינום עוברים לגן עדן.
אתה אומר שהכי טוב להעלם בכלל, כמו שהחילונים אומרים, אך זו שטות. אם הקב"ה אומר שטוב להגיע לעולם הבא, עוד יותר טוב לקבל משיח צדקנו שזה מעין עולם הבא אז ככה זה טוב. ולא יכול להיות טוב כמו שהחילונים אומרים שהכל נגמר ומה קבלת מהעולם הזה? האם אתה אף פעם לא הרגשת את ההנאה הרוחנית העמוקה של להתפלל במקום קדוש אף פעם לא הרגשת את העלייה הרוחנית שבאה עם עשיית מצווה גדולה? או בזמנים מאוד חשובים כמו: לידות, ברית מילה או חתונה וכו', אם לא אני מרחם עליך מאד מאד ואין לי מה לומר לך. רק דבר אחד, אני מבין שאתה לא באמת מחפש אמת. כדאי אולי שתתרחק מאלה שחושבים שחיים היום ועושים כל מה שרוצים כי מחר נמות וזה הסוף.


(3)
כותרת:  תפילה לרעידת אדמה בעזה
נושא:     תהילים
שואל:    א. מחיפה
שאלה:   מספר פעמים נאמר בתקשור - שלא הצבא ניצח במלחמות אלא הקב"ה ריחם על עם ישראל, וכמו כן נאמר בנוסף על חשיבות תהילים
,
אז אם 1000 אנשים יקראו תהילים בדבקות ומתפללים שהקב"ה "ידאג
" לרעידת אדמה בעזה...
דניאל
:
זה לא בדיוק כמו שאתה אומר, 
אם עם ישראל יחד עושה תשובה,  יושב על האדמה וקורע את הבגד ושם שק ואפר ובוכה ומבטיח לעשות תשובה ולחזור (להיות) מה שהקב"ה רוצה מאיתנו, ומצטער על כל העבירות ואומר תהילים ומתפלל, וכו' אז הקב"ה יציל אותנו. אנחנו לא צריכים לבקש פצצה בעזה הוא כבר יטפל בזה. הנקודה (העיקרית) זה תשובה אמיתית, לא מספיק ש1000 אנשים יגידו תהילים, לא מספיק ש1000 אנשים יתפללו, צריכים להתפלל עם לב שבור ולעשות תשובה אמיתית.

(4)
נושא:   טעם החיים
שואל:  ליאור מירושלים   (29/04/2007)
שאלה: שלום דניאל ! אני מרגיש בחודש האחרון לא טוב עם עצמי
. רוחנית, נפשית ופיזית מין תחושה שאין לי עניין בחיים מה עלי לעשות כדי לשפר ולהרגיש מאושר. ושכחתי להוסיף אני לבד רוב הזמן
דניאל
:
אדם שמרגיש את עצמו לבד, הוא באמת אדם בודד
, (אך) אפילו אם האדם הוא לבד - הוא עם הקב"ה תמיד וזה צריך למלא אותו. כדי להרגיש את היחד עם הקב"ה, אדם חייב ללמוד ולחפש את הרוחניות כדי להוריד את כל הכבדות של העולם הזה, הוא צריך לעבוד על זה מאוד חזק ואז תוכל להרגיש את הקשר עם בורא העולם עם ריבונו של עולם, עם הקב"ה. ואין קשר יותר חזק, יותר מהנה ויותר טוב.


(5)
כותרת:  הילד לא רוצה לשמוע, רוצה לשחק עם הצעצועים
נושא:    חזרה בתשובה
שאלה:  למה הקב"ה מנסה להחזיר אותנו בתשובה ע"י ייסורים               ומלחמות ולא ע"י שפע
?
דניאל
:
שאלה מעניינת,אבל ברור, תסתכלו מסביב יש שפע ולא חוזרים בתשובה
, אז אין מה לעשות חייבים להשתדל. כשילד לא רוצה לשמוע, רוצה לשחק עם הצעצועים ולא רוצה ללכת לישון, (או) רוצה לעשות משהו שהוא מסוכן לו (עבורו) כי הוא רוצה. אז משתדלים לשכנע אותו ולדבר איתו, אם לא הולך - נותנים לו סטירה ומוציאים אותו מהסכנה.


(6)
כותרת:  מה יותר חשוב - אהבת חינם או צניעות
?
נושא:     צניעות, אהבת חינם
שואלת:  שרונה   (29/04/2007)
שאלה
:    מה יותר חשוב אהבת חינם או בצניעות
דניאל
:
צניעות זו אהבת חינם, אדם או אישה שהולך בצניעות מדבר בצניעות
, מתנהג בצניעות, מתלבש בצניעות - זה אדם שאוהב ישראל בחינם. למה זה אהבת חינם ? כי עם הצניעות שלנו אנחנו לא מכשילים אחרים. בן אדם לא צנוע מכשיל אחרים כל הזמן. אם היינו אוהבים (את) עם ישראל איך אפשר להכשיל אותם? אנחנו משתדלים להיות צנועים ולא להכשיל את עם ישראל.


(7)
נושא:    קבלה
שואלת: שרונה   (29/04/2007)
שאלה:     האם מותר לבנות ללמוד קבלה?
אם אסור, למה ה' מאפשר לכך לקרות
?ואיך אפשר לדעת מה באמת נכון- כי אני שמעתי שכיום חשוב שכולם יילמדו קבלה. חוץ מזה אני הרגשתי שזה רק קירב אותי לה', בתוכי זה אמת, אז איך אדע שבאמת זה אסור ?למי להאמין, לאלה שאומרים כי מותר או לאלה שאומרים כי אסור ?
דניאל
:
מאוד רצוי שלא. זה מסוכן
.  ולמה? בעולם שלנו אוהבים לשאול למה, אפילו שאין אפשרות להבין, למה? - ככה. למי להאמין ?מי שמאמין בה' יודע שזה אסור, אם את מאמינה בהקב"ה - אין בלבול. אם את לא מאמינה בהקב"ה אז יש לך בלבול ואין לך תשובה.


(8)
נושא:
   זיווגים
שואלת: חנה   (26/04/2007)
שאלה:
 האם יש רק אדם אחד שמתאים לכל אחד ?
האם יכול להיות מצב שמפספסים את הבשרט (הזיווג) ?
דניאל
:
לפעמים, ולפעמים לא
. וחוץ מזה, את מחפשת ומחפשת, אבל אחת הבעיות הגדולות, שאת לא יודעת מה שאת רוצה, ואת לא יודעת לאן להשתייך. ברגע שתדעי את זה את תמצאי את הבשרט.
אבא: האם אדם יכול לפספס את הבשרט
.
דניאל
:
לא. אין מצב כזה. אם מפסידים אז כתוב מראש שאדם יפסיד
.

(9)
כותרת: איך להתקרב לקב"ה
נושא:    טעם החיים
שואלת: יעל
שאלה:  דניאל היקר! אני ילדה מבית של כיפה סרוגה והלכתי לבי"ס של חרדי כי אני רוצה להתחזק, אני הולכת צנוע ומנסה כמה שאפשר להתקרב להקב"ה
! אתה תוכל להגיד לי מה אוכל לעשות כדי יותר להתקרב להקב"ה, לחיות בתחיית המתים, מקווה לתשובה, יעל.
דניאל
:
הדבר הראשון שאת צריכה לעשות זה לרדת מהאינטרנט ולא לחזור
. הדבר השני: המצוות - זה מה שיציל אותך וזה מה שיביא אותך לעשות, ולעשות את זה במסירות נפש. זה דור שחייב מסירות נפש, כדי להוכיח לקב"ה שבאמת באמת את מאמינה בו ! בוטחת בו ! ושומרת את המצוות שלו!  ולא משנה מה.


(10)
כותרת: אכזבה מהאתר דני18
נושא:  האתר דני18, אוטיסטים, אינטרנט
שואל:  אבי מתל אביב  (09/05/2007)
שאלה:  מאוכזב ביותר מהתשובה לשאלתי-בקשתי ומשאר התשובות. הכל התחמקויות והתחכמויות
. ובשפה שלא יאה. אפילו משה רבנו נדרש להביא אות כי אכן נשלח מ-ה'. יתר על כן, ה' עצמו אמר לו שהיהודים יבקשו ממנו בצדק גמור הוכחה כי איננו בודה את הדברים ממוחו, ואף צייד אותו באותות ומופתים כתשובה. ואילו אתם: כל מיני סיפורים על תיאטרון... גם הרמב"ם פוסק שמי שמוחזק כנביא חייב להביא אות ומופת. ומה ההוכחה מירמיהו ? אם צריך להמתין עוד 80 שנה -בבקשה ממך...לך וספר את זה בעוד 70 שנה... והאם ירמיהו הצליח בשליחותו??  התשובה לאאאא!  החורבן היה. אז מה אתה ניתלה בירמיהו ?גם אתה מצפה לכישלון "שליחותך" ?הקיצור, אני פחות ופחות מאמין לכם, הכל נראה לי בלוף, אני לא יודע אם מצד הילד, או האבא או המתקשר או כולם יחד... אני מוחק אתכם מהמחשב וכן פניתי לכל אלה ששלחתי להם את כתבתכם למחוק אותה כי העניין נראה לי בדוי ולא רציני.
דניאל
:
קודם כל אנחנו לא נביאים, ואין לנו אפילו קרבה לגדלות של משה רבנו
, משה רבנו היה כעין (כמו) משיח שבא להוציא (את) עם ישראל ממצרים. אנחנו לא כזה (כמוהו), אנחנו גם לא ירמיהו שהוא דיבר על חורבן הבית. יש לנו אמת להגיד, אנחנו אוטיסטים, פגועי מח וכו', אין לנו את הגדלות של כל אלה שדברת עליהם. אבל יש לנו אמת שלמעשה כל אחד יכול לראות. מתי יהיה גוג ומגוג, מתי תהיה הישועה ? אנחנו לא יודעים, לא יכולים גם להגיד, אבל יודעים דבר אחד !זה קרוב ואפילו קרוב מאוד. וזו הדעה של כל גדולי הדור וגם של החפץ חיים וכו'. אז לכן, החפץ חיים הרגיש אותו דבר והרבה שנים עברו מאז אבל אם מסתכלים על ההיסטוריה...זה מעט שנים.  אם זה לא מספיק לך, אני מציע לך, פשוט לבטוח בה' ולהפסיק לדאוג ולהתאכזב על שטויות, גם הייתי מציע לך לשבת ללמוד, תהיה הרבה יותר רגוע, תבין את האמת יותר ברור. ובאמת לא תצטרך לכתוב לאוטיסט לקבל תשובה. תלמיד חכם לא צריך את זה, הוא צריך את הגמרא שלו .את הסטנדר שלו את המשנה ברורה שלו זה מה שהוא צריך .הוא לא צריך לעלות על דבר טומאה כמו האינטרנט בשביל למצוא תשובות. אנחנו עונים באינטרנט בשביל כל אלה שעדין לא יודעים את האמת.


(11)
כותרת: לא הייתי בים-סוף ולא ראיתי את מעמד הר סיני
שואל: 
 גיורא  (03/05/2007)
נושא: 
 אמונה, הר סיני
שאלה:  שלום דניאל לא גדלתי בבית דתי
. לא ראיתי את מעמד הר סיני ולא שמעתי את קול הקב"ה מתוך האש למרות שאני מאמין שכך היה ואף אמסור את חיי על אמונה זו אך מכאן ועד להרגיש את הקב"ה, להתמסר ללימוד תורה ולפחד לעשות עבירות הדרך עוד ארוכה... איך אצליח להכניס בי אמונה ויראה ?אני מנסה לעשות זאת כבר 6 שנים אבל לא מצליח, למה הקב"ה קרע את ים סוף ואת כל הרקיעים לעם ישראל וממני שלא קיבלתי דרך זו, מצופה לנהוג בדיוק כמותם ?
דניאל
:
לידיעתך, אתה כן היית בים סוף, וכן קבלת את התורה בהר סיני וכולנו גלגולים של נשמות יהודיות
. וכל היהודים האמיתיים שיצאו ממצרים נמצאים פה היום, וכן יצאו ממצרים, כן היו בהר סיני, אז זה בפנים, בתוכנו ואתה מחפש את זה. אבל אתה עוד נמשך לעולם הזה, לגויות, (לגשמיות), ולכן יש לך קושי, תזרוק את הגויות, תסתגר בד' אמות שלך עם הגמרא ועם הלימוד ואני מאמין שתמצא את זה, ותעשה את המצוות עם כל הלב, אפילו אם זה קשה.


(12)
כותרת: יותר גרוע מרצח
שואל:   גיל (2/5/2007)
נושא:    רצח
שאלה:  האם הלבנת פני אדם ברבים נחשב לרצח
?
דניאל
:
ככה כתוב, לא רק זה, זה אפילו יותר גרוע מרצח
, כי ברצח אדם מת ובזה גמרנו, אבל כשמביישים בן אדם, בפני קהל במיוחד, הוא חי את מכת המוות הזו עוד ועוד ועוד וזה (הרבה) יותר גרוע.


(13)
כותרת:  מסלול חיים נקבע למעלה
?
נושא:    חלומות, מסלול חיים, לפני הלידה
שואלת: ענבל    (07/05/2007)
שאלה:  היה לי חלום מוזר שלפני שנולדתי כאילו ה' דיבר איתי ושאל מה אני רוצה להיות וכו
' ואז היה משהו שהיתי צריכה לבחור מסלול חיים אבל זה היה בצורה רוחנית, לא יודעת אפילו להסביר לעצמי. בקיצור בעקבות התשובות שלי הראו לי את מסלול חיי מלווה בהמון קשיים ובסוף טוב. כאילו כבר "חייתי" למעלה לפני שבאתי לפה (ככה לפחות זה היה נראה) אז למה אנחנו עוברים את זה פה ?חלמתי גם שיש לי נשמה למעלה, גדולה ממני בהרבה, נותנת הוראות לנשמות והיא משקיפה עלי ומזלזלת קצת. לא יודעת אם זה נכון או שזה סתם שטויות מה דעתך המסלול חיים בוחרים כבר למעלה ? יש חלק שבאמת נמצא למעלה? זה כאילו אתה נמצא בכל מיני מקומות. אני באמת לא יודעת אם זה נכון. בגלל זה שואלת אותך
דניאל
:
ענבל, הנשמה ענקית, והנשמה בודאי נמצאת בעולם הבא עד שמגיעה לעולם הזה
. אנחנו לא נשמות חדשות, והנשמה באה לפה. ולפני שהנשמה באה לפה, הנשמה מקבלת את כל הידיעה, את כל הידע שקיים. ולכן כשמגיעה לפה ודאי שידעה קודם את מסלול החיים. אבל מה זה מסלול החיים? זו הדרך שהאדם יבחר לחיות, אם אדם בוחר להיות עבד ה', או לברוח מה', אם כזה עבודה, או עבודה אחרת שיבריח (ירחיק) אותו מה'. אם עבודת ה' או עבודה זרה חס ושלום. כל אחד בוחר, יחד עם הבחירה, יש בגלל הנטייה של האדם, עתיד שכבר ידוע, כי הכל ידוע להקב"ה, אבל יש לנו פחות או יותר אפשרות להשתנות. ה' יעזור לך ולכל עם ישראל לבחור את הטוב ולזרוק את הרע ולזכות לקבל משיח צדקנו.


(14)
נושא:    אמת, פסיכולוגיה
שואלת: הדר  (02/05/2007)
שאלה:   איך אפשר להבדיל בין אדם פסיכוטי שהוזה ושומע קולות וטוען שהוא רואה נסתרות, לבין בן אדם שבאמת שומע ורואה מעולם הנסתר
. תודה רבה, יש לכם אחלה אתר!
דניאל
:
באמת בדור שלנו קשה (להבדיל) אבל דבר אחד, מי שמדבר אמת, זה הבן אדם האמיתי
. איך יודעים מה האמת ?מי שמדבר דברים שהולכים יחד עם התורה, ששייכים לתורה, שאומר מה שכתוב בתורה.


(15)
כותרת:  מי האבא האמיתי ?
נושא:     אמונה
שואלת: א. מירושלים  (03/05/2007)
שאלה:   המשפחה שלי חילונית מאוד. אבל אני ממש אוהבת את ה
' ורוצה לחזור בתשובה. לפעמים יש לי ויכוחים עם אבי על קיומו של ה'. הוא אומר לי שלפי דעתו ה' לא חושב או אוהב אלא ה' הוא רק חוק שקיים בעולם הזה. כשאני אומרת לו אז מה זה גן עדן או גהינום ? הוא אומר שאם לנשמה שלנו בחיים היה טוב ימשיך להיות לה טוב ואם היה לה רע גם במוות היא תרגיש תחושה רעה. אני לא משוכנעת ממנו. מה אני יעשה כדי להמשיך להאמין בה' ולא לשמוע לאבי, שתמיד אני מאמינה לו בתשובותיו ? אני מבקשת, בבקשה ! תתייחסו לשאלתי. זה יכול לשנות לי את החיים.
דניאל
:
לאלמונית מירושלים, תאמיני לאבא, האבא האמיתי שלך, האבא שבשמים, הקב"ה
.
מי ברא אותך
?
נכון, האבא שבבית זה באמת האבא שלך, אבל הוא לא ברא אותך, היה לו חלק בזה
.
אבל האבא של האבא והאבא של כולם זה הקב"ה וזה האמת
.
והוא ברא גם את אבא שלך וגם את אמא שלך וגם את כולם
.
אז מאמינים בו, כי הוא המקור של הכל
. הוא הבסיס של הכל. הוא הכל. הוא ריבונו של עולם, אז אין ספק.
אבא שלך בבית - מה שהוא אומר - זו הדעה שלו
.
אבל מה שהקב"ה אומר - זו האמת, האמת והאמת
.


(16)
כותרת: האם טיפול פסיכולוגי מותר ?
נושא:   פסיכולוגיה
שואל:   גיורא   (03/05/2007)
שאלה:  האם טיפול פסיכולוגי מותר על פי התורה ואין שום איסור ללכת לייעוץ נפשי? האם התורה לבדה היא לא מרפא לנפש ולגוף ? תודה
דניאל
:
אני לא פוסק, אבל מה שברור, שהרוב העצום של הפסיכולוגיה בא ממקורות לא טהורות, עם הרבה טומאה. אז מה שהוא על בסיס טומאה, איך זה יכול לעזור ?חוץ מזה יש מספיק פסיכולוגיה בתורה, הפסיכולוגיה האמיתית זה התורה, והגישה של התורה, ולא לקחת דבר גויי ולהפוך את זה לתורה.


(17)
כותרת:  מה שכתוב לאדם זה מה שהוא ירוויח
שואל:    גיורא  (03/05/2007)
נושא:    פרנסה, אוניברסיטה
שאלה:  האם לימודים אקדמאים נחשבים כהשתדלות לפרנסה או שהפרנסה כלל לא תלויה בהשכלה ולימודים אקדמאים אלא רק מהקב"ה
?
דניאל
:
זה ברור, הפרנסה באה רק מהקב"ה. אם אנחנו עובדים בעבודה אסורה, אז אין לנו ברכה, זה לא אומר שמי שעושה מה שאסור הוא לא ירוויח כסף, אבל את העונש הוא יקבל. מה שכתוב לאדם זה מה שהוא ירוויח והוא לא חייב את האוניברסיטה בשביל זה.

(18)
נושא:   זיווגים, סגולות
שואל:   אריק   (05/05/2007)
שאלה:  אני בן 32, הייתי רוצה מאוד להתחתן
,
עשיתי את כל הסגולות האפשריות לא הולך לי, התייאשתי הפסקתי לחפש, עשיתי סגולות פדיונות שונים אצל רבנים יש לי הכרויות, אבל או שאני לא רוצה אותן או שהם לא רוצות אותי.  אשמח לקבל את חוות דעתך על זה
דניאל
:
במקום לרוץ לכל מיני מקובלים, עדיף שתשב, תתפלל, תעשה תשובה ותבכה, תבכה, ותבכה.


(19)
שואלת: נינה   (06/05/2007)
נושא:    אמונה
שאלה:   איך אפשר להוכיח שיש אלוהים
?
כי אפשר להוכיח שכל מה שקורה בעולם או אצלך - בצורה מדעית
. אני אבדתי את אמונתי בה',הצלחתי להסביר את כל מה שקורה אצלי בחיים בצורה מדעית.האם הוא באמת קיים? אם התשובה תהיה -"הוא קיים בתוך כל אחד מאיתנו, הוא בליבנו, ובנשמתנו", אז זו לא תשובה מספקת כלל. גם אני יכולה לומר זאת אם אין לי תשובה ברורה. אנא, תענו לי...
דניאל
:
אבל זו התשובה הברורה, את רק לא מרגישה את זה, את סגורה, את סגורה לאמת, את רוצה את השקר, לכן את לא פותחת את עצמך, לא נותנת מעצמך אפשרות להרגיש בדיוק - מה שאת אומרת שלא מספק אותך. אני מרחם עליך ואני מברך אותך שתורידי את המחיצות הקשות שיש לך מסביב, שתוכלי להרגיש את המתיקות וההתעלות של אדם שמתקרב לקב"ה.  (מומלץ לקרוא את הספר "בלבבי משכן אבנה" חלק א').


(20)
כותרת:  אנחנו לבד לא יכולים להגיע לשלמות
נושא:     ייסורים, תיקונים, טעם החיים
שואלת: שרית   (06/05/2007)
שאלה:   הייתי אדם דתי אבל סבלתי הרבה והתנתקתי לחלוטין מהדת. מדוע אני צריכה לעבור כ"כ הרבה סבל
?ולמה אנחנו קיימים ? תודה.
דניאל
:
שרית, הסבל זה תיקון של הנשמה, אנחנו פה בעולם הזה מקסימום 120 שנה,ובזמן הזה יש לנו לתקן הרבה דברים: חלק של הסבל שייך לגלגולים קודמים, עברות קודמות לפני החיים האלה. אבל מה תכלית החיים ?התכלית של החיים זה להגיע לשלמות ואנחנו לא יכולים לבד להגיע לשלמות, ה' הביא אותנו לתהליך מאד מדויק ומסודר כדי להגיע לשלמות. ואדם שמאמין בקב"ה ובוטח בו נותן את עצמו לעבור את כל השלבים האלה באמונה שלמה שבסופו של דבר נגיע לשלמות.


(21)
נושא:     ייסורים, טעם החיים, אוהב כמותו
שואלת:  שרה   (06/05/2007)
שאלה:   פעם הייתי מאוד דתייה מתפללת ומתלבשת צנוע
,
אבל אז התאהבתי בבת ומאז התחלתי לסבול ומאסתי בחיים
, נורא קשה לי להתפלל אני מאמינה בה' אבל לא יכולה לקיים מצוות בכלל ,כואב לי מידי, השאלה שלי היא: האם אני יכולה לדעת למה אני סובלת כ"כ? מה המטרה שלנו בעולם ? למה אנחנו קיימים? איך אפשר לדעת מה התפקיד שלנו בעולם ?אני רק רוצה להפסיק לסבול.  אני ממש אודה לך אם תוכל לענות לי.
דניאל
:
את נכנסת לטומאה וזה הוריד אותך לגמרי
. תצאי מהטומאה, תנקי את עצמך בתשובה ואז תרגישי שוב רצון להתקרב לה'. ניקיון, טהרה וקרבה לאמת. וזה התכלית שלנו בעולם, לחזור בתשובה, לטהר את עצמנו ולהגיע לשלמות.

(22)
נושא:   טעם החיים
שואל:   מור   (06/05/2007)
שאלה: כיצד האדם מוצא את שמחת החיים שהייתה בו ונעלמה
דניאל
:
כנראה שניתקת את הקשר עם ה',
אם ניתקת את הקשר בכוונה, שהיה לך וניתקת או
שנולדת עם הקשר שבאופן טבעי - נולדים עם זה, ולא פתחת את זה
.
איך שלא יהיה - תיקשור קשר חזק שוב (עם הקב"ה) אז יהיה לך שמח
.
(שמחת חיים).


(23)
כותרת: כל העולם אוטיסטים
נושא:    אוטיסטים, חיוך
שואל:   ש. מנתניה   (06/05/2007)
שאלה:  למה שה' לא ישלח את כולנו חזרה לעולם הזה כאוטיסטים
, כולנו נהיה צדיקים חסידים וקדושים, המשיח יבוא והגאולה איתה  ושלום על ישראל כמובן. מה דעתך על הרעיון המוצלח הזה? לא צריך יצר הרע, לא בחירה , שום דבר. רק גלגול וזהו
דניאל
:
רעיון מעניין, עולם מלא אוטיסטים, אבל איפה המבחן? ואיפה הניסיון? הרי אנחנו האוטיסטים פטורים ממצוות, ואם אין מצוות, אין סיבה לחזור לעולם הזה. (הרי המצוות, הניסיון, המעשים הטובים הם המעלים את האדם מעלה מעלה לשלמות)


(24)
נושא: קריאת שמע, שינה
שואל: אברהם   (08/05/2007)
שאלה: קשה לי כבר כמה שנים לישון בזמן (בלילה בשעה מוקדמת) ובגין זה אני מפסיד  קריאת שמע ותפילה
, מה אני יעשה כדי להינצל מהיצר הרע הזה.
דניאל
:
לעשות סדר-יום. כל יהודי חייב סדר יום
. אמנם לפעמים צריכים לשנות את הסדר, אבל חייבים סדר-יום. אם לא, אי-אפשר לעשות את המצוות כמו שצריך כגון קריאת שמע.
 

(25)
כותרת:  למה היתה שואה ?
נושא:     שואה, גשמיות, *
שואלת:  נעמה    (07/05/2007)
שאלה:   איך דניאל יכול להסביר את המציאות של השואה, איך הקב"ה היה מסוגל לראות את הבנים שלו כ"כ סובלים ולא לעשות כלום
?
דניאל
:
אני חייב להזכיר לך שכ 200 שנה לפני השואה התחילה תקופת ההשכלה, תקופת ההשכלה עודדה בריחה מהתורה, מהמצוות ומהקב"ה עד כדי כך שב-1939 חילול השבת היה עצום. היו מעט מאד יהודים יחסית ששמרו תורה ומצוות כמו שצריך וזה אסון. את אולי לא מבינה כמה שזה אסון לעם ישראל ולעולם והקב"ה היה צריך להציל אותנו מזה. אם (אנו) לא הקשבנו לו 200 שנה בערך, הוא הזהיר אותנו והזהיר אותנו,
לא שמענו, לא רצינו לדעת
. אז הוא היה צריך לעצור את זה, כדי שבאמת לשמור שיהיו יהודים, שיהיה עוד דור של יהודים באירופה. ואפילו אם לא נשארו הרבה, נשאר משהוא וממה שנשאר (שארית הפליטה) צמחו חסידויות, ישיבות גדולות ב"ה.
אנחנו גרמנו לשואה לא הקב"ה
.
עכשיו עם ישראל במצב קשה, שוב משתולל עם הגשמיות
, לא יודע מה לעשות רק רוצה עוד ועוד ועוד, טיולים, בתים, לסוע מפה לשם, לטוס מפה לשם, עוד בגדים ועוד כסף ועוד ועוד ועוד
בסופו של דבר אנחנו נשלם על זה
.
עם (הגשמיות) הזו אנחנו בורחים מהקב"ה
. אנחנו נשלח לעולם הזה לתקן ולהתקרב לקב"ה ,נשלחנו לעולם הזה לעשות מצוות ולהגיע לשלמות. אם אנחנו לא עושים את זה אין לנו סיבה להיות פה.

דניאל
בנימין
לוח אותיות התקשור
דניאל


E-Mail | דואר אלקטרוניהישארו מעודכנים תמיד מה חדש באתר.
Stay tuned always what is new.

שם | name

דוא"ל | Email


לאתר זה נכנסו 6346658 פעמים
היום - 10/07/20