שאלות ותשובות - חלקים 9+10
 

שאלות ותשובות - פרק 9,  כ' בסיון התשס"ז  (6/6/2007)

דניאל מאושפז כבר יותר משבוע בתל השומר. ביקשתי לעשות
תיקשור עם בנימין בטלפון בקשר לדניאל ולספר "דניאל" שנמצא כרגע בשלבי הסיום. ישבתי במשרד והתקשרתי למתקשר אשר היה עם בנימין בירושלים.  סה"כ מצבו של דניאל יותר טוב ואני מקווה שהוא לא יצטרך להיות מאושפז תקופה ארוכה.
התיקשור היה קצר (כחצי שעה) וכלל מספר שאלות ותשובות בקשר  לדניאל, לספר ולשאלות הגולשים. עדיין ממשיכים להגיע שאלות שיש להן כבר תשובה, אני מבקש שוב לקרוא את התשובות הקיימות לפני ששולחים שאלה ולנוחיותכם הוספתי אינדקס של השאלות והתשובות לפי נושאים - אשר מאפשר בצורה נוחה למצוא את תשובות המתאימות.

(1)
נושא:     דניאל
שואל:    אבא
שאלה:   מה קרה עם דניאל  (אשפוז בבית חולים פעם שנייה)
בנימין:   זה חלק של התיקון שלו, הוא יהודי מאד חשוב, נשמה מאד גבוהה אבל הוא חייב (לעבור) את הסבל הזה. ה' יעזור לו.

(2)
נושא:
    חלב נוכרי
שואלת:  יעל      (16/05/2007)
שאלה:
  האם מותר לאכול שוקולדים (אוכל) המכיל אבקת חלב נוכרי.
בנימין:
  אני לא פוסק, אבל נדמה לי שעכשיו מצאו בעיה קשה עם החלב הנוכרי (בגלל) ניתוח קטן שעושים להרבה פרות בקיבה בגלל שהן אוכלות הרבה חיטה ועומדות בלי לזוז הרבה.

(3)
נושא:     לבוש
שואלת:  קרן     (29/05/2007)
שאלה:    האם מותר ללבוש מכנסי נשים בהנחה שאינם צמודים לגוף?
בנימין:   אני לא פוסק, אבל זה בכלל לא מקובל ואסור לאישה ללכת עם מכנסיים.  התימניות שהלכו (עם מכנסיים)  הלכו עם שמלה ארוכה מעל.


(4)
כותרת:   זה חוסם אותי
נושא:      העולם הזה
שואלת:  ענבל      (27/05/2007)
שאלה:    שלום דניאל, רציתי להגיד תודה שענית לי הרגשתי שזה באמת אמת. בקיצור כתבת שבעברך היית רב ומנותק רגשית מתלמידך ואתה צריך לתקן אז אצלי תיקנת וזהו אני מודה לך!
 עכשיו יש לי שאלה.. אני אוהבת את ה' כבר מילדות. אך יחד עם זאת יש בי כעס כלפיו מילדות ואין לי מושג למה.. במשך הזמן אפשר להגיד שזה נובע מסבל וכו' אבל כבר בגיל חמש כעסתי עליו ומאידך אהבתי ודיברתי אליו. ממה הכעס נובע? וכיצד אפשר לתקן? רק בתקופה האחרונה הבנתי שזה משהו חשוב שעלי לתקן כי זה חוסם אותי תודה רבה
בנימין:  הכעס בא מזה שאת לא מקבלת מה שאת רוצה בדיוק.
במקום להבין שכל מה שה' עושה זה לטובתנו, את רוצה מה שאת רוצה ואם את לא מקבלת אז את כועסת.  עדיף להרגיש (לדעת) שכל מה שה' נותן לנו זה רק מבחן, כל העולם, כל החיים האלה, הם רק חיים קצרים מאד, זמן מאד קצר לתקן ולסדר (את) כל הדברים שלא בסדר בנשמות שלנו ולכן אנחנו צריכים לעשות ולסבול ולהילחם וגם לשמוח, אבל לא לכעוס, כי זה רק לטובתנו ומי שמאמין שהקב"ה עושה הכל לטובתנו, אין לו כעס והוא שמח בחלקו.

(5)
נושא:     קלקול פיזי
שואלת:  א.     (17/05/2007)
שאלה:   האם יתכן שקלקלתי ואין תיקון?  אם קלקלתי משהו פיזי
               איך אוכל לתקן?
בנימין:   כמו בכל עבירה (לעשות) תשובה מלאה, להצטער ממש, ולנסות למחוק את הדבר הזה מהרצון (?) שלך ולעשות תיקון. אם זה עבירה בצניעות או ג"ע אז לוקחים על עצמנו תיקונים בצניעות, תיקונים ממשיים.

(6)
כותרת: לא כמו הדור המפונק שלנו
נושא:   פרנסה, לימוד
שואל:   ברוך  מירושלים     (22/05/2007)
שאלה:  בנימין נשאל באחד הפרקים על האפשרות לעזוב את העבודה על מנת ללמוד תורה , הרמב"ם משבח את אלו שמתפרנסים ממעשי ידיהם. לאורך כל תקופת המשנה והתלמוד חכמי ישראל עסקו לפרנסתם ולמדו תורה. אדם שמגיע לעולם צריך לעשות הכל לפרנס משפחתו וכו'.
בנימין: אני לא זוכר שאני או דניאל אמרנו לעזוב את העבודה, רק עבודה שלא מתאימה לאידישקייט. כל יהודי חייב לפרנס את המשפחה שלו. בזמנים הקודמים היו באמת לומדים וגם עובדים וישנים מעט, לא כמו הדור המפונק שלנו.


(7)
כותרת:   רוצה באמת תשובה
נושא:     אמונה, טוב ורע
שואל:    ג.   (24/05/2007)
שאלה:   איך בכלל אפשר להסביר את זה שהקב"ה שהוא כל הטוב השלם והגמור - בורא את
 ההיפך הגמור ממנו את הרוע בעולם, לי קשה להבין את זה ולהשלים עם זה. כל טוב גורי
בנימין:  אדם שלא מאמין אז יש לו טענות כלפי כל מיני דברים. אדם שמאמין מקבל ויודע שיש תשובה טובה לזה, ואם הוא רוצה באמת תשובה, הוא מתחיל לפתוח ספרים וללמוד, ללכת לתלמידי חכמים לשאול, אבל לא משחק עם האינטרנט וחושב לקבל תשובה, מי שמאמין בה' באמת - מאמין שזה לטובה.
(8)
כותרת:  להצטער עד סוף הנשמה
נושא:    ר' נחמן מברסלב, חזרה בתשובה
שואל:   אברהם מבאר שבע    (27/05/2007)
שאלה:  הרי רבי נחמן מברסלב אומר מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד ואם כן מדוע אתם אומרים שכדי לחזור בתשובה צריך להיות בשברון לב?
בנימין:  אין סתירה, כשבן אדם רואה שהקב"ה מוריד עלינו צרות גדולות, ואלה צרות שמעל ומעבר לרגיל, אז אנחנו צריכים להבין שהקב"ה לא מרוצה מאיתנו ואנחנו חייבים לעשות תשובה, וכדי לעשות תשובה צריכים/חייבים בכי, להצטער עד סוף הנשמה, על כל העבירות שעשינו. בלי הבכי הזה, בלי העצב הזה על כל העבירות שאנחנו עושים רע לשכינה - אי אפשר לעשות תשובה. אדם שלא עושה חשבון נפש אז הוא במצב קשה. יהודי צריך להיות שמח בחלקו.


(9)
כותרת:   רק שליש ישרוד
נושא:      נבואה
שואל:     ע.    (29/05/2007)
שאלה:   לפי הנבואות ומה שאתה מציין אדום יחרב, 2/3 מהעולם כנראה יחרב ל"ע.. מדובר בדברים קשים ביותר השאלה שלי היא כיצד אנשים בעולם יוכלו לעמוד בניסיון כזה (אי אפשר לתאר אפילו את היום שאחרי, זה בלתי נתפס) ?  תודה רבה רבה וישר  כוח ג-ד-ו-ל.
בנימין:  רק אלה שקשורים חזק לקב"ה, מי שממש צמוד לקב"ה יעבור את זה ללא קושי.

(10)
כותרת:    האם אפשר להמשיך לגלוש ?
נושא:      בחירה חופשית
שואלת:   יעל       (01/06/2007)
שאלה:    דניאל היקר, קודם כל תודה על תשובתך. בתשובה שלך אמרת לי להפסיק לגלוש, האם אוכל להישאר ולהתכתב עם חברותי ?
בנימין:   זה יותר מידי משפיע, צריכים באמת לעצור את זה.

(11)
נושא:     מסרים,  7 מצוות בני נח
שואל:    ויקטור      (02/06/2007)
שאלה:   למה המסרים שלכם הם דווקא ליהודים?

מה עם שאר האנשים בעולם, הם נחשבים לפחות חשובים?  אשמח לקבל תשובה.
בנימין:   למה אנשים אחרים בעולם לא שולחים לנו מסרים ? ויותר טוב שישלחו אחד לשני מסרים. המסר של היהודים זה מסר לכל העולם. ועוד דבר, רוב המסרים ששלחו לנו - זה הביא לדברים לא טובים. מה ששלחו לנו עמים אחרים ומה שהבטיחו לנו ומה שעשו לנו, בדרך כלל זה היה (היה לזה) סוף גרוע מאד בשביל היהודים.
אבא:    האם יש לנו מסר לשאר האנשים בעולם ?
בנימין: המסר של היהודים זה גם מסר ללא יהודים. יש הקב"ה אחד והוא ברא את כל העולם ויש לו דין, יש לו דינים, יש לו חוקים ואנחנו צריכים לעשות את המצוות, גם היהודים וגם הלא יהודים (7 מצוות בני נח) וצריכים להחזיק בו מאד חזק. ורק אלה (שמאמינים בקב"ה) יוכלו לחיות ולעבור את התקופה הקשה הזאת.  ורק אלה.

(ראיתי לנכון לפרט כאן את שבעת מצוות בני נח:
1.  עבודה זרה:  איסור עבודת אלילים
2.  ברכת השם:  (זהו איסור על קללות בשם ה').
3.  שפיכות דמים: איסור רצח
4.  איסור גילוי עריות
5.  איסור גזל
6.  איסור אכילת אבר מן החי
7.  מצוות דינים: הקמת מערכת משפט וצדק).

שאלות ותשובות - פרק 10,  תרגום מאנגלית של מבחר תשובות

(כל השאלות והתשובות באנגלית מתוכננים להופיע במהדורה האנגלית)

(1)
כותרת:  למה כדאי לחזור בתשובה
נושא:     חזרה בתשובה
שואל:    ר. מיוהנסבורג , דרום אפריקה (8/1/2007)  (1/4)
שאלה:   אני בעל תשובה, אבל זה קשה
דניאל:   אני יודע שזה קשה להיות בעל תשובה, אך זה התיקון שלך, ומוטב שתעשה זאת, וכדאי שתעשה זאת בשמחה, בגלל שאם לא, אתה תהיה בבעיה הרבה יותר גדולה ממה שאתה חושב.

(2)
נושא:      משיח
שואל:     ברנט מסידני.  (1/8)
שאלה:    מבקש פרטים על המשיח.
דניאל:     המשיח הוא בטוח כאן, בגלל שבכל דור ודור משיח מגיע, בכל אופן הנשמה של המשיח אינה נכנסת לגופו של האדם עד שיגיע מועד התגלותו, כך שאנחנו מחכים. בכל אופן זה אמור להיות בקרוב מאד בגלל שאם תקרא את הנבואות  תגלה שרוב הנבואות כבר התממשו. אנו מחכים עכשו רק לשיא האחרון/הסופי  (
FINAL CLIMAX) של מה שאמור להיות.  אני מברך את כולנו שנזכה באמת לראות את הסוף ולקבל עם כל היהודים את משיח צדקנו.

(3)
נושא:      תהילים
שאלה:    האם ישנם אנשים הקשורים לתהילים בצורה מיוחדת ?
שואלת:  לאה מירושלים   (9/1/2007)  (1/9)
דניאל:    כן, הרבה אנשים קשורים לתהילים באופן מיוחד, אך בכל אופן תהילים הוא עבור כולם. ישנם אנשים שמרגישים אליו קשר יותר עמוק וחלק פחות, אך כדאי לכולם להגיד תהילים ואם אפשר כל יום, זה מביא ישועות גדולות ומקרב אותנו לקב"ה.


(4)
נושא:    ארץ ישראל
שאלה:   האם כדאי לעלות לארץ ישראל ?
שואל:    מספר שואלים.  (3/1)
דניאל:   לכל מי שמפחד לעלות לארץ ישראל אני יכול לומר שאין מקום
              בעולם שהוא בטוח יותר.

(5)
כותרת:  חוזר בתשובה לאט לאט
נושא:     חזרה בתשובה
שואל:    שמואל מירושלים   (28/2/2007)   (4/2)
שאלה:   אני חוזר בתשובה כבר 10 שנים, התקדמתי הרבה ואני ממשיך לאט לאט כל הזמן, אך עדיין לא הסרתי את החלק הלא-יהודי מחיי לגמרי (כמו הטלוויזיה), אני מוצא שזה מאד קשה. מה יקרה אם לא אצליח לחזור לגמרי ומשיח יגיע ?
דניאל:  אוי ווי, שמואל, איזה שאלה עצובה, אתה כבר 10 שנים בעל תשובה עד כה.  דבר ראשון שהיית צריך לעשות זה להוציא את הטלויזיה מהבית. זו הסיבה מדוע זה קשה לך לעשות תשובה.  אתה מכניס את העולם הלא יהודי לתוך ביתך, לתוך ליבך, אל תוך ראשך. לעולם לא תוכל להיות בעל תשובה שלם עד שלא תוציא הספרים, העיתונים והרדיו הגויי.
דרך אגב, כמו שבמצרים, שחלק מהיהודים לא יכלו להתנתק לגמרי מחיי המצרים, ואותם ארבע חמישיות (80%) מהעם נשארו במצרים ונהרגו.
(רק 20% מהיהודים יצאו ממצרים). גם עכשו כשמשיח יגיע אלה שעדיין קשורים לדרכי הגויים לא יעזבו.

(6)
נושא:     מוות, לאחר המוות, *
שואל:    מלכי מניו-יורק   (18/3/2007)   (5/2)
שאלה:   מה קורה לאדם לאחר המיתה
דניאל:    ובכן, כולנו יודעים שהוא נישפט.
המעבר מהחיים למיתה, המעבר מחיים שהם גשמיים/ארציים למוות שהוא מצב רוחני - הוא דבר קשה לרוב האנשים. הנשמה לא ניתקת בקלות מהעולם הזה. הנשמה היא רוחנית לגמרי. אם האדם היה קשור מאד לדברים גשמיים, לעולם החומרי, כאשר מגיע רגע המוות, קשה לה מאד להשתחרר מהעולם הזה.  יש לה צער גדול לראות את הגוף שוכב דומם ללא רוח חיים, הנלקח ע"י אנשים לא מוכרים, נקברת בקבר ומכוסה באדמה. זה קשה מאד לנשמה.
אך אדם אשר כל חייו מנסה להתקרב לקב"ה והקשר שלו עם עולם החומריות הוא רק במידה הנדרשת להתפתחות עולמו הרוחני - תורה, מצוות, מעשים טובים, המעבר שלו לעולם הבא יהיה הרבה יותר קל (בהתאם להתפתחות הרוחנית שלו).  כתוב על הרבה צדיקים שהמעבר שלהם מהעולם הזה לעולם הבא הוא פשוט כמו להסיר את המעיל (הלבוש הגשמי).  אני מברך את כולנו שנזכה להתקרב לקב"ה במידה כזו שהמעבר מהעולם הזה לעולם הבא יהיה כמו מעבר מחדר אחד למשנהו.

(7)
כותרת:  האם כל זה בדיחה אחת גדולה ?
נושא:    האתר דני18, *
שואל:   גרשון   (4/5/2007)   (8/1)
שאלה:   אתה (דניאל) אומר שכל רב מסכים איתך שפאות נוכריות כיום הן אסורות. זה פשוט לא נכון/שקר. בעיר שלי כל נשות ראשי הכוללים, ראשי ישיבות, פוסקים המלאים ביראת שמים, כולן לובשות פאה.
אני מתחיל לחשוב שכל האתר הזה הוא שקר אחד גדול !
לא חשבתי כך עד שקראתי את דבריך בנושא הפאות. אני גם לא מבין איך אתה יכול לטעון שכל הנשים ילבשו גרביים עבות, היכן זה כתוב בשולחן ערוך ? ושוב, אני מדבר על נשות תלמידי חכמים בעירי, על בתים המלאים ביראת שמים. משהוא גורם לי לחשוב שכל האתר הזה זו בדיחה אחת גדולה !

דניאל:
קודם כל, מעולם לא אמרתי שכל הרבנים מסכימים, אני אמרתי שאין רב שיכול להגיד שהפאות המודרניות, פאות הקסטם  הן "מותר", ואין שום דרך שיוכלו להתיר, הן נראות כמו שיער, הן מאד מושכות, והנשים (הלובשות אותן) לא נראות נשואות.
חוץ מנושא "עבודה זרה" שזו עדיין בעיה בפאות.

זה נכון שהרבה ראשי ישיבות ורבנים מתעלמים מזה, בכל אופן הרבה
מהגדולים דיברו נגד פאות, ואפילו נגד פיאות העשויות מקש בגלל שיכלו לראות מה בעתיד יכול להתפתח מזה והרבה ראשי ישיבות ורבנים מסכימים עם זה.
בכל אופן אני מתפלל עבור כולם.

בנושא הגרביים, אינך אמור לראות את הרגליים. נקודה.
אם הגרביים דקות, אתה לבטח יכול לראות את הרגל, אם הגרביים עבות, אינך יכול לראות את הרגל.
כיום הרבה נשים במבוכה/בילבול, הבעלים שלהן לבושים כמו לפני 200 שנה והן לבושות כמו דוגמניות מבורדה (מגזין לבוש לנשים).

אני רוצה להבין, אתה באמת רוצה לומר לי שראשי ישיבה אומרים שזה "כשר"?  איך זה יכול להיות "כשר" ?

יש לנו "מסורת", הדרך בה הבעלים לובשים מעילים ארוכים, כובע שחור, שטרימל וכו', אז למה לנשים אין מסורת מהדרך בה הסבתא והסבתא-רבה התלבשה ?  לרוע המזל,  הרבה מהסבתות שלהן חיו בתקופת ההשכלה, כך שבאמת לא נראו כל כך עם לבוש יהודי.

כעת, עד כמה ראשי הישיבות שאתה מתייחס אליהם הם יראי שמים, זה לא בשבילי לומר, אני רק יכול להגיד מה שאני יודע, ואני יודע שהפאות הנפוצות באמריקה עם הפס הלבן ושיער בלונדיני הנראה כמו שיער אמיתי המתנופף ברוח  - זה לא יכול להיות "מותר".
ואם יראי שמים אומרים שדבר שהוא טריפה הוא מותר, אז אני לא יודע אולי זה חלק של הבילבול של תקופת עקבות המשיח.

בשולחן ערוך כתוב שאישה צריכה להיראות נשואה, אישה צריכה להיות צנועה ונשים אלה נראות כאילו יצאו ממגזין אופנה. זה לא יכול להיות "מותר".

אני רוצה להבין האם מותר להביא "טריפה" לתוך הבית ? לא, זה אסור.
אבל "טריפה" הובאה לתוך בתיהם ע"י אנשים הנקראים "צדיקים".

ב "מונסי" האנשים המעורבים בסקנדל הבשר - כולם היו צדיקים.

אנו חיים בדור של בילבול, בילבול, בילבול.
היינו צריכים לחזור לאחור, למה שהיה, לא 200 שנה לאחור, יותר,
בגלל שכבר לפני 200 שנה היינו מבולבלים.


(8)
כותרת:   איפוא נמצאת הנשמה ?
נושא:      נשמה,  אוטיסטים
שואל:     
XXX   (14/5/2007)   (8/2)
שאלה:    הורה יקר, אם הדיאגנוסטיקה של הרופאים נכונה,
אזי זה לא הגיוני/(לא ישמע) מה שבנכם דניאל נ"י כתב. כל התשובות לבעיות שהרבה רבנים ואחרים לא יכולים למצוא את הסיבות לקיומם. כאדם המתמצא בתחום האוטיזם אני מאמין שאתה מנסה לנצל את המצב העגום (שדניאל נימצא בו) מדוע אינך עוזב אותו לנפשו ?
מדוע אינך מבין שאין מה לעשות במקרה קשה זה ? הרבה ניסו עם לוח הקריאה שהוכח כרמאות וכו'.  זה ממש עצוב ...
דניאל:
תרשה לי לענות לך
XXX, אתה פוגע מאד בריגשותי. זה ידוע שצעירים אוטיסטים יכולים להיות גאונים גדולים.  אני מפנה אותך למרפאתו של ד"ר בריקלין  (Syracuse University) בניו יורק שעשה הרבה נסיונות ומחקרים בנושא.
אני מוכרח לומר לך שתיקשורת בתמיכה נעשית בהצלחה ע"י אלפי הורים אשר מצאו שילדיהם אומרים דברים החבויים בתוכם ללא יכולת ביטוי.
אם אתה חושב שלא אנו אומרים זאת, זו הבעיה שלך, אם אתה חושב שההערות שלך לא פגעו בנו, אני אומר לך שהם פגעו, בגלל שהם שגויות.

אפילו ילדים עם תסמונת דאון וכל סוגי הילדים פגועי מוח הוכיחו ע"י הוריהם שהם יודעים דברים שאף אחד לא היה מאמין שהם יודעים.

למה ?
בגלל שמובן מאליו שיש להם נשמה, והנשמה היא המקום שכל התבונה/בינה/אינטליגנציה נמצאת , זה לא במוח - המוח הוא שריר/קפיץ.  שריר זה (המוח) אינו יכול לעשות החלטות אינטליגנטיות. התבונה נמצאת בנשמה של האדם.
לכן גם אם הגוף/המוח לא מתפקד, הנשמה נשארת בעלת התבונה, ולפעמים יש לנו גישה ל "תבונה" זו ואז יש לנו שימחה, נחת מהילדים פגועי המוח. כנראה שאתה לא מאמין.
(סוף פרק 10)

דניאל
בנימין
לוח אותיות התקשור
דניאל


E-Mail | דואר אלקטרוניהישארו מעודכנים תמיד מה חדש באתר.
Stay tuned always what is new.

שם | name

דוא"ל | Email


לאתר זה נכנסו 6346652 פעמים
היום - 10/07/20